Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miert van izomlazam kozel egy...

Miert van izomlazam kozel egy ev folyamatos edzes utan is?

Figyelt kérdés
Mar kozel egy eve intenziven edzek, heti 3-4 alkalommal (ahogy munka mellett idom engedi). Az elejen termeszetesen par hetig atmozgato edzes (akkor majdnem minden reggel az agyban maradtam akkora izomlazaim voltak :D) Aztan kesobb izomcsoportokra lebontva. A kajam nem mindig jo, sajnos jelenleg egy londoni vendeglatoipari egysegben dolgozom hosszu orakat naponta es ez igen beleszol a folyamatos 3-4 orankenti taplalekbevitelbe. Azt vettem eszre, hogy az izomlazak nagysaga merseklodott de ugyanugy megmaradtak, az edzes utan 3-4 napon keresztul erzem az adott izomcsoportban. Kivetel nelkul mindig. Ha betegseg miatt kihagyok egy hetet, a fajdalom is erosebb. Koze sincs persze ahhoz amit az elso honapban ereztem, nem is idegesit, csak kivancsi vagyok, hogy ez normalis? Lehet tuledzek? Kaja miatt? Vagy osszessegeben a fizikailag leterhelo eletvitel miatt? Nyarat otthon toltottem, termeszetesen edzettem es akkor, kipihenten is volt izomlaz.

#edzés #izomláz #testepites etrend
2017. dec. 19. 20:18
 1/8 A kérdező kommentje:

Azt meg had tegyem hozza, hogy az izomlaz kivetel nelkul masnap jelentkezik, edzes utan csak faradtsagerzet van az izomban. Heti 3-4 edzes edzesenkent 2 izomcsoport pl: mell-hat. 4-4 gyakorlat majd has levezeto. eloszeretettel alkalmazom a drop seteket. Tapkieg JUMBO HARDCORE, Multipro Plus. Nem hasznalok szereket, full naturalban nyomom. Nem cigizek, ritkan iszom, semmi karos. alvas minimum 6 ora de torekszem a 8ra. (sajnos munka miatt ennyi)


Vagyok kb 110kg, feljott nemi zsir is, dietanal leadom. ja es 28/F. Nagyjabol elmondtam minden infot.

2017. dec. 19. 20:32
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 4 éve edzek és még mindig van izomlázam. Az izomláz okára több elmélet is van, ezek közül az egyik, hogy az izmokban felhalmozott tejsav okozza. Ez nem túl logikus, legalábbis gyurmánál nem, súlyzós edzésnél amúgy sem halmozódik fel annyi laktát. Valószínűbb, hogy inkább az izomszöveten létrejövő mikroszakadások miatt van, ez azért is esélyesebb szerintem, mert a kontrolláltabb negatívos edzés után lehet ilyet érezni kifejezetten. Ilyen módon ez nem igazán fog elmúlni, mindig lesz valamilyen szinten.
2017. dec. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
58%
2. Nem a mikrosérülések miatt van, akkor az izomláz lenne a feltétele a fejlődésnek. A mikrosérülések gyulladása miatt van izomláz. Szóval egyáltalán nem pozitívum az izomláz.
2017. dec. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Még az is lehet. Ettől függetlenül nem is különösebben probléma szerintem, tehát nem túledzés jele vagy ilyesmi. Én egyszerűen ignorálom.
2017. dec. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mindenkinél lehet izomláz, a tápkiegek meg lóhímvesszőt sem érnek, és nem szükséges minden 3 órában enni sem.
2017. dec. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Hst vajon miert, ha egy éve edzel??(bocsi a "viccért")

Ahogy sz elozo szemelyek irjak

2017. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy nem a tapkieg es a 3 orankenti kaja hatarozza meg a fejlodest, viszont probalom tartani magam valamihez. :) Ettol fuggetlenul igy is fejlodgetek, azzal nincs problemam, csak az izomlazra voltam kivancsi. Marmint par embernel pl. huzamosabb ido utan elmult az izomlaz de ugy latszik valakinel nem fog. Mindegy, annyira nem para reszemrol.
2017. dec. 19. 23:55
 8/8 anonim ***** válasza:
Nekem sincs ha egy ideig edzek egy huzamban. Szerintem válts tervet ha elviselhetetlen, heti 2 szer eddz egy izmot, edzésenként 5-6 sorozattal.
2017. dec. 20. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!