Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnövelés? Többi lent!

Tömegnövelés? Többi lent!

Figyelt kérdés
Összeállítottam magamnak egy tömegnövelő étrendet (18év,60kg,176cm) és igazából két kérdésem lenne,az egyik,hogy az baj ha több fehérjét viszek be,mint amennyit elvileg kellene? Mármint azt olvastam,hogy a testsúlyunk kétszeresét kellene bevinni,de az én étrendemben úgy jött ki,hogy 190g egész napra a 120 helyett,ez mennyire baj? A másik pedig,hogy a 300g szénhidrát kijöjjön estére,beraktam utolsó étkezésnek a cottage cheese és a lenmag olaj mellé egy teljes kiörlésű kenyeret,ezt inkább egyem meg egy másik étkezésnél vagy maradhat itt? Köszi a válaszokat!

2017. dec. 23. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem lehet ezt így megmondani, fokozatosan növeld a mennyiségeket, ki kell tapasztalnod.

190g soknak tűnik fehérjéből, az igaz.

Az meg baromság, hogy a kazein miatt a cottage cheese legjobb este, napra számoljuk a kalóriát, és nem számít, hogy x tápanyagot melyik ételből eszed.

Ha úgy adódna, hogy napi egy étkezésnél egyszerre bezabálnád az egésznapos kalóriaigényt, akkor sem förténne f se.

2017. dec. 23. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Felesleges ennyi fehérje.
2017. dec. 23. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Viszont nemtudom hogyan csökkentsem a fehérje bevitelt,kevesebb csirkét egyek? És az esti teljes kiörlésű kenyér nem fog zsirosítani vagy valami? Kezdő vagyok bocsi ,ha hülye a kérdés.
2017. dec. 23. 17:56
 4/7 anonim ***** válasza:

Zsírosítani csak a kalóriatöbblet tud, az is mindegy, hogy mikor eszel, nincsenek zsírosító ételek sem, csak mennyiségek, aki mást mond, az a feminahu-n tájékozódott, ignorálandó pont

A kevesebb csirke fogyasztása jó ötlet.

2017. dec. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Olvasgattam már igazából rengeteget ezzel kapcsolatban,de szerintetek ezekkel a paraméterekkel 2400kalóriával nőni fogok ? Mármint természetesen 3-4x edzek egy héten 1,5-2 órákat. És még annyi ,hogy ha csökkentem a csirkét,akkor a kalória sem lesz meg,szóval akkor meg azon kellene valahogy változtatni nem?
2017. dec. 23. 18:33
 6/7 anonim ***** válasza:

A helyedben 2700kcal-ról kezdenék, majd ha lassul a fejlődés, hetente növelném 100kcal-al.

A kalóriaigényt egészítsd ki mással, pl zabbal, vagy ha nagyon nem fér beléd a kaja, akkor valami növényi eredetű finomítatlan zsírral, a zsírok térfogatra kisebbek, a kalóriatartalmuk viszont több mint 2x annyi, mint a többi makrónak.

2017. dec. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

[link]

ezt nem rég állítottam össze,mi a véleményetek? tudom,még mindig sok a fehérje,de nem tudom mit csináljak.. ennyi szénhidrát és zsír nem sok szerintetek? és az,hogy alvás elött telepumpálom magam zsírokkal,nem fog elzsírosítani?

2017. dec. 23. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!