Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kreatint vagy tömegnövelőt...

Kreatint vagy tömegnövelőt szedjek?

Figyelt kérdés

3 hónap diétával leadtam 10 kilót, de még kb 5 kiló vissza van. Eddig nem jártam kondiba, csak az otthoni futópadon edzettem, így sikerült leadnom a kilókat.

Sajnos az eddigi diéta során izmot is vesztettem, amit pótolni szeretnék.

1 hete elkezdtem járni kondiba, csak nem tudom hogy milyen táplálékkiegészítőket szedjek.

Amit biztosan veszek az a BCAA+Glutamin Xpress, ezt az edzés körüli időszakban fogom bevinni. Emellett nem igazán tudom, hogy kreatint, vagy inkább egy olyan tömegnövelőt szedjek, ami aránylag kevés cukrot és sok fehérjét tartalmaz (pl. MyoMax Hardcore vagy Jumbo Hardcore).

Esetleg szedhetek kreatint és tömegnövelőt is? Ha igen, akkor hogyan?

A kreatint úgy terveztem bevinni, hogy 1 hét feltöltéssel kezdek, majd a szinten tartás alatt reggeli előtt iszok 7 grammot, majd edzés után 25 gramm szőlőcukorral ugyancsak 7 grammot.

A tömegnövelőt kizárólag edzés után, 1 adagot.

Az étrendem rendben van.



2017. dec. 25. 09:25
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a BCAA + Glutamin Xpress elhagyható. Vegyél egy sima tejsavó proteint, kreatint mellé (az úgyis kiba. olcsó), meg ha úgy érzed vannak hozzá szénhidrát készítmények, esetleg vehetsz zablisztet, és edzés után bekevered a fehérjéd szénhidráttal.


Kreatinból szerintem mehet 2-3 hét feltöltés is.


Én ott hibáztam az edzéssel, hogy amikor elkezdtem figyelni az étkezésemre nagyon lecsökkent a kalóriabevitelem a szemét kiiktatásával, így azt hittem, hogy tömegelek mert rengeteg húst meg rizst ettem, tömegnövelő, de így is kalóriamínuszban voltam.


Inkább a kaja legyen meg mint a BCAA.


20F

2017. dec. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Csak a kreatint nem kell sem töltögetni sem ciklizálni. Mehet napi 5gramm (a többit csak kihugyozod) szalkasitaskor is meg tomegeleskor is.
2017. dec. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
0%
Ezeknek a szroknak az árán vegyél ételt.
2017. dec. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Se BCAA, se glutaim se tömegnövelő. Amire ezek közul szükséged van, az max a kreatin, bár szerintem elhagyható még. Ha viszont szedni akarod, akkor nem kell semmiféle töltés :D

Ha meg szálkásítani akarsz, akkor a tömegnövelő végképp felesleges, mert annyi ch-t nem cukorból kéne fedezned, akkor már vegyél fehérje + zabpt. De csak ha nincs meg a napi kalória, esetleg több fehérjet akarsz bevinni de nem tudok megkajálni. Egyébként felesleges:D

Amire szükséged lehet az vitamin.

2017. dec. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!