Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Valaki tud segíteni összeállít...

Valaki tud segíteni összeállítani egy edzéstervet otthonra?

Figyelt kérdés

65kg-os 175cm magas 16 éves fiú vagyok 42% izommal és 13% zsírral

Otthon szeretnék edzeni, a kondiban nem érzem jól magam, vam egy 10kg egykezesem

Nagyjából ennyit tudtam összeírni :D

Előre is köszönöm annak aki hajlandó segíteni!



2018. jan. 8. 21:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak 10 kilós van, mert lehet valamelyik gyakorlathoz kevés lesz valamelyikez kevés,de probald ki.

Mellre: fekvőtámasz variációk,fekve nyomás kézi sulyzóval,tárogatás kézi sulyzóval sőt még át húzást is lehet mellre.

Bicepsz: ez egyszerű,csinálhatod karhajlitást állva két kézzel vagy kalapácsolva,akár ülve is kézváltásokkal

Váll: hindu fekvőtámasz (keress utana),oldal emelés,ülve/állva vállbol

Nyomás, előre emelés

Tricepsz: homlokhoz engedés,szűk fekvőtámasz,tolodzkodás,fekvenyomás (ugyanúgy mint mellnél csak szűken)

Hát: Evezés,fűrészelés,huzodzodás (ha megoldható valahol)

Láb: kitörés,guggolás egy lábbal/kézi sulyzokkal


Ha feladatokat se ismered így nevük alapján,ajánlom a shop.builder oldalát ott van minden izomcsoportra rengeteg gyakorlat köztük amiket enis emlitettem, videóval meg mutatják hogy is van a jó kivitelezés,kezdőknek (is) tökéletes. Remélem segitettem.:)

2018. jan. 9. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Pl fegyencedzés
2018. jan. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat:)
2018. jan. 9. 14:48
 4/6 A kérdező kommentje:

Még valami, miből mennyit csináljok, hogy pár hónap alatt már látszódjon valami?

És az étkezésben is tudna esetleg valaki segíteni? Nem vagyok finnyás megeszek mindent :D (de fehérjeport mrg stb. nem szeretnék vásárolni)

Lehet pár hónap múlva veszek dolgokat, mégegy egykezest és hozzá súlyt, meg egy nagy kétkezeset és kéne egy húzodszkodó rúd is :D(egyébként az lakásba milyet tudok venni?, lakásban lakom és a húzodszkodást nem tudom megoldani :/)

2018. jan. 9. 15:59
 5/6 anonim ***** válasza:

Hát a kajálás mivel,hobbiként tekintesz rá nem kell halál komolyan venni,de azért pár kompromisszummal jár. Gondolok itt chipsek,üditők,gyorskaják minimalizálása/elhagyása. Napi többszöri étkezés 4-5. Fehérje bevitele állati akár növényi: csirke,marha,hal,tojás,túró, cottage cheese. Mellé: rizs,bulgur,édeskrumpli,teljes kiőrlésű gabonák,pufi rizs. Zöldségek is mehetnek mert a rost sose árt az emésztést segíti:brokkoli,hüvelyesek igazából bármi. Többszörösen telítetlen zsírok: magok,olajok pl. tökmagolaj,lenmag vagy akár halolaj. Napraforgó olaj kerülése én is inkább a kokusz olajat preferálom. Ezekből magad össze tudsz állapítani egy napi étrendet a saját izlésednek. Kalória kalkulátorba írd be az adataidat az megadja mennyi a napi szülségleted és mivel 65kg-ból adódóan gondolom vékony testalkatod van 200-400 kaloriaval nyugodtan túl is nyomhatod tehát ha neked kódja 2100 kcal/nap számolhatsz nyugodtan 2500al,egy kis tömeg jön rád gondolom nem bánod. A makrókról röviden elég napi 1.5 tskg fehérje azaz nálad 110-120g fehérje, szénhidrát meg ha ektomorf testalkatod van,azaz nehezen hizol 4 tskg bőven mehet azaz kb. 250g szénhidrát


Az edzésről meg ha jobb idő lesz,amit nem tudsz megoldani otthon és városban laksz, biztos van valahol streetwork, friss levegőn van,ingyenes és ott minden saját testsulyos edzés ami a lakásban nem ott kivitelezhető.

2018. jan. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszi :)
2018. jan. 9. 18:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!