Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Koncentrált gyakorlatoknál a...

Koncentrált gyakorlatoknál a nagyobb súly vagy a kisebb súlyt létesítsem előnybe?

Figyelt kérdés

Hát lehúzó gépnél, (remélem így hívják) olyan 55-60 kilóig megy szabályosan szépen a gyakorlat, hogy teljes dinamika tartományban, a mellkasomig le tudom húzni, viszont ennél a súlynál túl sokat talán, akár 12-14 ismétlés is megy, ebből gyanítom hogy kevés ez a súly. Mikor emelek a súlyon megy kb 70-75 kilóig, akkor már maximum csak az államig vagyok képes lehúzni, és ismétlésből max 6 megy. A kérdésem az, hogy koncentrált széles hátizom gyakorlatnál melyik a fontosabb, a nagybb súly és egy kicsi csalás, vagy legyen inkább kisebb súly de szabályos gyakorlat?


Ez idáig úgy csináltam hogy piramis szerűen emeltem a súlyt és csökkentettem az ismétlés számot.


50 kg - 12 ismétlés

60 kg - 8 ismétlés

70 kg - 6 ismétlés (itt már nem megy szabályosan csak állig tudom legfeljebb lehúzni)

75 kg - 4-5 ismétlés

Tömegnövelés a célom.



2018. jan. 10. 08:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondjuk 65kgra nem gondoltál még?
2018. jan. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
de igen. abbol is csak az elején megy szabályosan.
2018. jan. 10. 11:18
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem kell lehúzni a melledig, elég az áll vonaláig húzni de akkora súlyt semmiképpen ne válassz, hogy a negatív szakaszban visszarántson a súly. Nem kell extrém lassú negatív de legyen kontrollált. Olyan súlynál ahol meg megy a teljes mozgástartomány, tudsz nehezíteni 1.5 ismétlésekkel.
2018. jan. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!