Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem sokszor írok ide de most...

Nem sokszor írok ide de most segítségért fordulnék.17 éves srác vagyok kb 3-4 hónapja edzek. Milyen fehérjét ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nos 17 éves vagyok es kb 4 hónapja edzek. Szeretnék elkezdeni fehérjét szedni , de fogalmam sincs hogy milyet.

Kb 180 centi vagyok és 60kg tehát elég vékony. Tömegnövelőt nem szeretnék szedni , mert utánna jártam és a fehérjék elvileg sokkal jobbak mint a tömegnövelők.

Tehát az lenne a kérdésem ,hogy egy ilyen vékony alkatú srácnak mit ajánlanátok az edzéshez? Válaszotokat előre is köszi, majd a fehérje márkáját ne felejtsétek el leírni ha tudtok ajanlani valamit.

Köszönöm.


UI: “ne szedj ilyen szereket/porokat mert tönkreteszik a szervezeted” és társai nem érdekelnek.



2018. jan. 14. 01:12
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Mi az hogy sokkal jobbak? Egy tömegnövelőben általában fehérje + szénhidrát van. A fehérje miben jobb a fehérjével kevert szénhidrátnál? A célodtúl függ hogy melyik a jó számodra. Ha tömeget akarsz növelni akkor tömegnővelőt kell venned vagy ha gazdaságosan akarod megoldani akkor fehérjét külön és mellé szénhidrátot külön és te bekevered magadnak. Ha meg szálkásítani akkor jobb magában a fehérje. De ilyen nincs hogy egyik jobb a másiknál mindkettő kalória igazából csak az egyik több a másik kevesebb.


Mivel gizda vagy így inkább tömegnövelőt lenne érdemes venned miután rendberaktad a kajádat.

2018. jan. 14. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem ér semmit sem a fehérjepor.Nem fogsz tőle jobban fejlődni.Legyél kalória pluszban,egyél elég fehérjét és ennyi.A drága fehérjepor csak pénzkidobás
2018. jan. 14. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
AMikor egy ismerősöm edzett, ő csirkemellfilét csinált magának, abban is sok fehérje van és nem növényi, úgy, mint a porokban. Esetleg azzal próbálkozhatsz mielőtt egyből fehérjét vennél. :/ Esetleg tojást szoktak még...
2018. jan. 14. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Zedricht ***** válasza:
Enned kell, nem csak a fehérje kell a fejlődéshez, hanem ch is. De hogy valaki válaszoljon neked a kérdésre is, én Biotech Pure Wheyt iszok, igazából akkor veszem, amikor 2+1 akció van, olyankor még árba se jössz ki sz@rúl.
2018. jan. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem az a kérdésem,hogy hány kilóról indultál?Számoltad-e ,hogy mit és mennyit eszel?



Ilyen kis súly mellett normális kajából is meg lehet oldani a fehérje bevitelt.


60 kg vagy.

Akkor számoljunk egy kicsit:

Az izom növeléshez egyes tanulmányok 1,5 g fehérjét javasolnak:

60X1,5 = 90g fehérje egy napra

Nyers csirkemell kalória értéke:

100 gramm tápértéke:

kcal: 112

fehérje: 24.7

szénhidrát: 0.5

zsír: 1


365 gramm csirkemell elfogyasztásával már meg is van a napi fehérjéd. Ez kb 402 forintba kerül egy napra,ha csak ebben lenne fehérje,de eszel te mást is egy nap.


Ha pedig 2g-al számolunk,akkor pedig 120 grammot kell bevinned.

Ez pedig 480 gramm csirkemellet jelent.Ebben az esetben is érvényes,hogy fogyasztasz mást is azoknak is van fehérje értéke.

2018. jan. 14. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Az előzővel egyetértek, plusz én hozzátenném, hogy a növényi fehérje is hasznosul is valamilyen szinten. Tehát a rizsben, zabpehelyben, olajos magvakban lévő fehérjéket is beleszámolhatod. A növényi fehérjékkel együtt legyen meg az 1,8-2g fehérje/kg, akkor már jó vagy. Én most végzek egy érdekes kísérletet saját magamon. Eddig csak az állati fehérjét számoltam, úgy volt meg a kb 1,75 gramm fehérje, de most csökkentettem az állatin hogy növényivel együtt legyen kb 1,8-1,9 és eddig jól fejlődök. Ugyanúgy mint korábban, viszont olcsóbb az étrendem.

De volt olyan időszakom, amikor csak annyi ch-t vittem hogy ne fogyjak és hát nem fejlődtem semmit se, hiába volt sok a fehérje. Most h növeltem a ch-n ismét jön a tömeg de a testzsírom nem nagyon jön szerencsére, szóval a lényeg hogy kell ch is, tanulj a hibámból :D


Csirkemellen kívül jó fehérjeforrás a túró is és a tojás.

2018. jan. 14. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

A növémyi fehérje is ugyan úgy hasznosul...Patrik Baboumian,Németország legerősebb embere vegán.

Csirkemellfilé...ne legyetek már ennyire tudatlanok

2018. jan. 14. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A babban,lencsében,sárgaborsóban,mogyoróban stb.ugyan annyi vagy még több fehérje van,mint a csirkemellben,csak még fele annyiba sem kerül
2018. jan. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Csak hogy az aminosav profilja a növényi fehérjéknek nem teljes... Ezért nem szokták általában számolni a testépítők. A vegánok számolgathatják.
2018. jan. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Látom sok eszed van.Hogy lehetett Patrik Baboumian vegánként Németország legerősebb embere,ha a növényi fehérje nem számítana?Csak állati fehérje számolásával hatalmas mennyiségű húst kell megenni,ami felesleges és pénzkidobás
2018. jan. 14. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!