Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nem sokszor írok ide de most...

Nem sokszor írok ide de most segítségért fordulnék.17 éves srác vagyok kb 3-4 hónapja edzek. Milyen fehérjét ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Nos 17 éves vagyok es kb 4 hónapja edzek. Szeretnék elkezdeni fehérjét szedni , de fogalmam sincs hogy milyet.

Kb 180 centi vagyok és 60kg tehát elég vékony. Tömegnövelőt nem szeretnék szedni , mert utánna jártam és a fehérjék elvileg sokkal jobbak mint a tömegnövelők.

Tehát az lenne a kérdésem ,hogy egy ilyen vékony alkatú srácnak mit ajánlanátok az edzéshez? Válaszotokat előre is köszi, majd a fehérje márkáját ne felejtsétek el leírni ha tudtok ajanlani valamit.

Köszönöm.


UI: “ne szedj ilyen szereket/porokat mert tönkreteszik a szervezeted” és társai nem érdekelnek.



2018. jan. 14. 01:12
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Csak buta vagy ennyi a bajod. Sehol nem kételkedtem, hogy a csávó akit emlegetsz vegan avagy sem. Annyit mondtam hogy a növényi fehérjék nem rendelkeznek teljes aminosav profilal így akik esznek húst azok nem számolják a növényi fehérjét mivel hogy elég ha az állati eredetűt számolják.
2018. jan. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Én 16vagyok fiu, 68kilo (mostmar) es 187cm en kb 4honapja edzek es semmit nem szedek csak rendesen eszek napi 3000-3500kcal, nekünk vannak tyúkjaink en nyersen eszem a tojást es minden reggel es este csinálok turmixot 2 banánból 2,5dl tejből 20g kakaoporbol es 3nagy tojásból ezt a receptet a neten láttam. Es suliba viszem a kaját bulgurt/ rizst csirkével vagy libahússal vagy valami tésztát sok zabot eszek meg müzliket es magvakat es nagyon sok gyumolcsot mondjuk en szamolom hogy mit eszek es mebnyit ettől garantált az izomnövekedes ja es kb. 240gramm fehérjét eszek egy nap.
2018. jan. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
12 es vagyok Amúgy láttam hogy nem érdekel a velemenyem (“ne szedj ilyen szereket/porokat mert tönkreteszik a szervezeted” és társai nem érdekelnek.)errol, de kondiba mesélték hogy volt egy csávó aki kb16 eves kora ota testepito es SZEDTE a mindenfele porokat jól nézett ki nagyon, de olyan szaga volt mint egy kupac Sz@rnak a sok sz@rtol volt, amit szedett minden nap edzett, nem nagyon kajalt rendesen sot inkabb egyaltalan nem stb. 45évesen meghalt es a boncoláson kiderült hogy amilyen szerve csak van azt a sok szar por (amúgy nem csak a porok) teljesen tönkretették ( szív, máj, erek, vese,gyomor stb.) de ne fogadd meg amit az előbb írtam (12 es vagyok) egyel porokat meg sok sz@rt es ne kajalj jól!💪
2018. jan. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Megint 12 es vagyok es amúgy negy hónap alatt nagyon nagy változást ertem el egy jo EDZŐVEL aki segít a kajaban meg minden ben amiben kell es amúgy kb.64kilogrammrol indultam.
2018. jan. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Kedves 12-es a 68 kilóhoz teljesen felesleges 240 gramm fehérjét enni, 1,8g/tskg fölött nem is tud haznosulni, de legalább szét tudod vele cseszni a vesédet, "porok" nélkül, grátiszban :D Az elmesélt sztori pedig valami nagyon komoly koditermi legenda lehet, remélem nem várod el, hogy bármilyen valóságalapot tulajdonítsunk neki.


Kérdező, akkor fogyassz fehérjét, ha az étkezéseddel semmiképpen nem tudod bevinni az elegendő (1,8g/tskg) fehérjét. A tömegnövelőnek abból a szempontból tényleg nincs sok haszna, hogy sokban egyszerű cukrok és szénhidrátok vannak a fehérje mellett, ilyen szénhidrátot pedig más forrásokból is könnyűszerrel be tudsz vinni, ha akarsz. (De amúgy ki akarna cukrot enni?) Tudod, hogy mennyi ch-t, zsír, fehérjét és összkalóriát eszel meg egy nap? Ha ezeket a dolgokat még nem vágod, akkor ne vegyél fehérjét, mert azt sem tudod még, hogy mit csinálsz, és csak a pénzedet szórnád el. Első mindig a szilár kaja, a fehérje az csak mankó, segítség.


Ha már nagyjából rendben van az étkezésed, és időnként szeretnéd porból is fedezni a fehérjebeviteled, akkor gyakorlatilag tökmindegy, hogy melyik nagyobb márkától veszed meg, lehet az Biotech, Scitech, Myprotein, akármi, mindegyik ugyanazt tudja, csak az árban vannak különbségek. Kezdésnek válassz tejsavófehérjét, és nézd meg, hogy egy adag mennyi fehérjét tartalmaz. Kb. ennyi. Ha teremben edzel, akkor egyszer-egyszer kóstolj az ottani fehérjékből egy-egy adagot, és vedd azt nagy kiszerelésben, ami ízlik, megfizethető és minőségre is hozza az alapot.

2018. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!