Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tudom rengeteg kérdés volt...

Tudom rengeteg kérdés volt már ezzel kapcsolatban, de egyszerűen nem bírom felfogni, ezért előre elnézéseteket kérem. Többi lent?

Figyelt kérdés
Szeretnék tömegelni, mert nagyon vékony vagyok 66kg, és 183cm.. Ezért vettem 100%whey proteint+vitargot, meg egy konyha mérleget. Olvastam, és sok helyen írták, hogy fehérje bevitel tömegelésnél 2-2.5g*testtömegkg ami nálam 165 gramm fehérjét jelent. Én ennek a felét bele hajítottam shakerbe, a másik felét pedig kajából próbálom bevinni.. ez így jó?? Mert láttam olyat is, hogy 0.5g*ttkg?! Most akkor melyik? szénhidrátnál meg 5-6g*ttkg? Mindet felezzem, és vigyem be kajával a másik felét, vagy osszam két részre az adagot? Azt tudom, hogy fehérje közvetlen edzés után kell, gyors ch-val, de nekem ez így rengeteg adag lenne..nem?

2018. jan. 20. 14:58
 1/6 A kérdező kommentje:
Meg olvastam olyat, hogy 30 gramm fehérjénél többet nem képes a szervezet feldolgozni. Ezt most, hogy kell érteni? :D
2018. jan. 20. 15:00
 2/6 anonim ***** válasza:

Egyszerre valóban nem igazán tud többet feldolgozni, szóval hiába eszel megy 80 grammot egyszerre.

Egyébként a 1.5-2*testtömeg kg bőven elég, ha mellette a makrók rendben vannak és kalória pluszban vagy.

2018. jan. 20. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó, de akkor minek szorozzam be ennyivel, ha úgy sem érek vele semmit, csak pazarlok? Egyébként köszönöm a választ!
2018. jan. 20. 16:13
 4/6 anonim ***** válasza:
Nincs anabolikus ablak, fehérje bevitelnek az egész napra szépen arányosan elosztva kell meglennie. Ahogyan a szénhidrát és zsírnak is. Elég a 2g/tskg Fehérje. Vég az is sok, mert a szervezet nem mindenben képes annyi izomfehérjét felépíteni, és kellő mennyiségnél magasabb fehérje bevitel nem növeli a fehérjeszintézis mértékét. De azt szokták mondani inkább legyen kicsivel több mint kevesebb, de 2g/tskg akkor is elég. Kezdők esetében még 1.5-1.8 is. Butaság táplálék kiegészítőből fedezni a fehérjebeviteled felét. Kajából 2g/tskg maradéktalanul bevihető lenne. Arról nem is beszélve hogy az emberek jelentős részénél nem a fehérjebevitel korlátozza az izomfehérje szintézis hanem az alacsony energia bevitel.
2018. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Elírásokért elnézést kérek, sietve írtam, telefonról.
2018. jan. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, már csak annyi kérdésem lenne, hogy mindet igyam meg egybe edzés után, vagy osszam kétfelé? Mert ugye még ott van a szénhidrát is, és az is kéne edzés utánra, de ez így annyira soknak tűnik..
2018. jan. 20. 17:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!