Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Egy pulzustartományban melyik...

Egy pulzustartományban melyik a hatékonyabb bicepszre való edzésnél az alábbiak közül?

Figyelt kérdés

Vegyünk most példának kis súlyokat, tegyük fel vannak 3kg-os és 5kg-os kézisúlyzóid. Nagyobb ismétlésszámmal, ám a kettő közül a kisebbik kézisúlyzóval (3kg) végzed a bicepszre irányuló gyakorlatot, vagy pedig a nagyobb súlyzóval (5kg) hajtod végre a gyakorlatot de viszont kisebb ismétlésszámmal. Melyik eredményesebb, hatékonyabb edzésforma? Kisebb súly/nagyobb ismétlésszám, vagy

nagyobb súly/kisebb ismétlésszám?

(A példában feltüntetett súlyok csak példák az arány lehet más.)



2018. jan. 21. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
5-8 között max súllyal amivel ez megy, de idokent mehet alacsonyabb és magasabn ismétlés is
2018. jan. 21. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Amekkorát elbírok, és 5-8 ismétlés megy vele. Esetemben ez két 14kg-os súly.
2018. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha izomtömeg növelése a cél nagy aúly kis ismétlés. Ha az izom vérellátottságát szeretnés fejleszteni kisebb súly magasabb ismétlés szám.
2018. jan. 21. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok Elnézést a hibákárt, telefonrol írtam és sietek.
2018. jan. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, ment a zöldkéz mindenkinek. :) Azt szűrtem le válaszaitokból, hogy a nagyobb súly/kisebb ismétlésszám a hatékonyabb izomtömeg növelésnél.
2018. jan. 22. 19:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!