Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kis súly, nagy ismétlésszám...

A kis súly, nagy ismétlésszám mit fejleszt és milyen sportágakban lehet hasznos?

Figyelt kérdés

2018. febr. 3. 11:15
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha valaki kiegészítésként végez súlyzós edzés, akkor sem pinasúlyokat kéne használni. Az Egyesült Államokban ennek van is kultúrája, én úgy látom, hogy Magyarországon marhára nincs. Itt minden labdajátékos azt hiszi, hogy ezer ismétléssel kell bicepszezni, meg ugye fekvenyomás az alap, de más erőgyakorlatokat nem nagyon erőltetnek. Valószínűleg az edzők sem nagyon értenek hozzá, ők meg nem tudják maguktól. Pedig egy röpladásnak vagy egy kosarasnak kifejezetten lenne értelme nagy súllyal guggolni vagy moderált súllyal gyakorolni a robbanékonyságot.


Küzdősportolóknál pl. fontos az erő-állóképesség, de ne gondoljuk azt, hogy majd az adja meg, ha valaki elkezd badisan edzeni. Alapvetően akkor már sokkal jobb erre a célra valamifajta köredzés. A súlyzós edzésnek az ő esetükben is IZOMÉPÍTÉS és erőfejlesztés az értelme. Ha nagyobb izomtömeget cipelsz a vállöved körül, nagyobbat tudsz ütni, ilyen egyszerű.


De amúgy a kis súly nem egy objektív kifejezés, nem tudom mit értettél alatta. Ha ilyen 20+ ismétlést, szerintem annak inkább a regeneráció szempontjából lehet értelme, prehab jelleggel, erősíteni akkor, ha stabilizáló izmokról van szó, mint mondjuk a rotátor köpeny, a csípő stabilizáló izmai, vagy a gerincet stabilizáló izmok.

2018. febr. 3. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szergej55 ***** válasza:
Rengeteg gyógyszer használó testépítőknél az izomtömeget nagy mértékben fejleszti ez is, de eredetileg azért kezdték ezt a szisztémát alkalmazni, hogy ne sérüljenek meg az aktív és passzív mozgatórendszerek között kialakult eltérések miatt (gyorsan megnőtt izomtömeg, de hosszabb idő alatt alkalmazkodó szalagok, inak, ízületek), aztán boldog-boldogtalan átvette, de 80%-uknak semmi szüksége ilyen edzésre, doppingszerek nélkül pedig nem is fejleszt.
2018. febr. 4. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!