Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha 10-12-nél többet fölösleges...

Ha 10-12-nél többet fölösleges csinálni egy súlyzós gyakorlatból, mert nem növeli az izmot, akkor mi történik ha mondjuk 30-at csinálok?

Figyelt kérdés
És vonatkozik-e ez a hasprés gyakorlatokra is?

2018. febr. 6. 19:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért lenne fölösleges? Sokan a kisebb izomcsoportokra 12 vagy annál több ismététlést csinálnak és ugyan úgy fejlődnek vele. Én pl. időnként váltogatom az ismétlésszámot izomcsoportonként vagy akár egy edzésen belűl gyakorlatonként! (Lásd vádli: 20-30ismetlések)
2018. febr. 6. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Általában azért kell a kevesebb ismétlés, mert ha túl sok megy belőle nem elég nagy a súly.

12 fölé kis izom csoportoknál sem érdemes menni. Egyedüli kivétel lehet a vádli.

Bár erre is mindenki máshogy regáll, pontosabban az izom reagál másképpen.

Nem hiába nem lehet megmondani szám szerint hány izom van egy emberben, mert van akinek még plusz izmai is vannak.

Van akinek működik az előfárasztás kisúllyal, nekem nem. Nekem inkább a vetkoző sorozatokra jön jobban a tömeg, ez van.

2018. febr. 6. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyszerűsítve úgy mondanam hogy minél több súlyt mozgatsz,annál erősebb vagy=annál nagyobb is. Az izmainkkal a szerveztünk nincs jóba nagyon,mert úgymond “drága” sok energia a fent tartása,meg hát a növelése is. Ha az izmaid érzik hogy te ebből 30-40eket csinálsz,az oké hogy vérbőseg lesz attól és besurransz mint a szar de hosszútávon egyaltalan nem hasznos mert tudja jól az a fránya agy,hogy basszus minek nöjjenek tovább ha kimegy 30 ebből miért éri ez meg. Ellenben ha nagyobb súllyal de kis ismetlessel csinalod akkor,fejlődsz ilyen egyszerű.100ba fekve tegyük fel maxolsz 1-2 ismétlést már jobban kell erőt kifejteni és erre jön is a “több hús kell hogy megtudjam mozgatni”.

Egy éve enis inkább kisebb súly de min 8 de inkább 12 ismetleseket nyomtam most pár honapja elkezdtem nagyobb súllyal,fejlődés is megindult. De a változatosság is a kulcs nem szabad nagyon hosszú tavon egyre berendezkedni lepd meg mindig az izmaid időnként:)

2018. febr. 7. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én vádlira is 8-9 ismétlésekkel edzek, ettől fejlődik most rendesen.
2018. febr. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha izmot akarsz növelni, akkor 12 felé ne menj. Ha 30-at csinálsz az erőállóképesség lesz.
2018. febr. 7. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Igazából az izmok nem tudnak számolni, a terhelés alatt töltött idő számít, ha jobban érdekel a téma ennek olvass utána, az ismétléses témával csak köröket fogsz futni ha elötte azt nem érted meg.
2018. febr. 11. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!