Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Fekvenyomás extra súlyok...

Fekvenyomás extra súlyok nélkül csak rúd? 19/F

Figyelt kérdés
Kevésnek számít önmagában csak rúddal fekvenyomni? 8kg a rúd

2018. febr. 13. 21:36
 1/10 anonim ***** válasza:
Igen nagyon. Semmire nem elég 8kg. Gondolj bele, a fekvenyomást akár 100kg-val is szokták csinálni. Még a kezdők is nagyon gyorsan elérik az 50-60kg-ot ami már bőven többszöröse a te 8kg-dnak.
2018. febr. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
49%
Igen, ha megcsinálsz belőle 10 gyakorlatot egy sorozatban az kevés,de ha megcsinálsz 5 sorozatot 500 ismétléssel(ennyi kimegy ilyen kevés súllyal),akkor 5*500*8kg, tehát összesen 20000kg-ot fogsz kinyomni. Ez végülis jobb is a nagyobbsúlyú edzésnél, mert mondjuk,ha csinálsz 5 sorozatot 60kg súllyal és 10 ismétlésszámmal, akkor az "csak" 5*10*60kg, tehát 3000kg. Úgyhogy ugyanannyira fáraszt, de a te esetedben kb. 7-szer akkora súlyt nyomsz ki összen. Ez azt jelenti, hogy, ha 7szer több fehérjét iszol meg edzés után, akkor 7-szer több izom épül be az izomzatodba egy edzés alkalmával. Persze több ideig tart, de ha gyorsan csinálod a gyakorlatokat, szerintem kb ígyis csak 2,5szer annyi ideig tart. Egyébként érdemes naponta +200g fehérjeport meginni, mint 100at, mert akkor ugyanannyi idő alatt kétszer annyira izmosodsz. Remélem tudtam segíteni, ha van még kérdésed írj:D
2018. febr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Alapból a 8 kilós fekvenyomó rúd nem tudom milyen lehet azok általában 20 kilósak xD
2018. febr. 13. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Hogy lennének már "általában" 20 kg-sak. az valami olimpiai rúd lehet. az enyém is csak 10 kg. Már kettőt is bele tudok nyomni xd
2018. febr. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
#2 Mester taníts!! Én szálkásítani szeretnék, úgy tudom, hogy akkor kis súlyokkal kell magas ismétlésszámmal edzeni. Meg most gyakorlom a guggolást, de még nem az igazi, mert nem üvöltök úgy mint a fába szorult féreg, amikor 10 kilóval guggolok. Azzal mit lehet tenni?
2018. febr. 13. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
76%
Ha szálkásítasz, akkor minden gyakorlatnál a súly max. 2kg legyen. Pl. a fekvenyomó rúd helyett válassz egy fabotot. 500 helyett itt már sorozatonként 10-15ezer végrehajtás kell. És összesen 5 helyett 10, de maximum 20 sorozat. Edzés után fontos, hogy megigyál kb. 150g fehérjét, mert egy ilyen durva edzéstől sok fehérjét éget az izomzatod. Napi 400-500g fehérje javasolt a szálkásítás mellett az izom fenntartása érdekében, viszont szénhidrátot és zsírokat egyáltalán nem szabad fogyasztani, a legjobb, ha ez idő alatt csak fehérjeport fogyasztas, esetleg zsír és laktózmentes tejtermékek jöhetnek szóba, a gabonákat pedig felejtsd el. És napi 2l helyett csak fél liter folyadékot igyál, mert a testeden lévő zsírokban a hidro C pórusok ha kevebb vizet kapnak a szokásosnál(ez mondjuk pár évet jelent), akkor 3x olyan gyorsan ének el. Persze ha fél helyett csak negyed liter vizet iszol, akkor 6X olyan gyorsan fogsz zsírból(ez csak egyszerűmatematika)
2018. febr. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom miről van szó. Ha nincs eszköz, akkor inkább hagyd a fenébe és csinálj saját testsúlyos edzést.
2018. febr. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ha gyenge vagy, mint a harmat, azzal is lehet kezdeni... de nem ártana rá pár súly, ami még megy. Aztán azt tolni felfelé. Ésszel edzünk nem egóval.
2018. febr. 13. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ennél még egy fekvőtámasz is nagyobb ellenállást jelent.
2018. febr. 14. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egy jo edzesterv, periodizalva van. Tehat kulon fokuszalunk az erore es kulon az izomtomegre. Ero eseteben 3-5 ismetles az optimalis, izomtomeg eseteben 5-12 ismetles. Ha neked az a 8 kilo belefer az adott ciklusodban, akkor eleg lehet egy darabig. Mit ertek az alatt, hogy belefer? Hogy kihivast jelent az adott ismetles, ez bukas elott 1-2 ismetlest jelent.
2018. febr. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!