Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Osztott edzéstervnél milyen...

Osztott edzéstervnél milyen testrészeket célszerű együtt edzeni?

Figyelt kérdés

Mell, bicepsz, tricepsz

Hát, váll, lábra gondoltam

Egy testrészre mennyi gyakorlatot érdemes végezni 3-4et?



2018. febr. 14. 11:03
 1/4 anonim ***** válasza:

Hány napra szeretnéd bontani? Kettő, három? esetleg négy?

A gyakorlatok számát illetve a sorozatok számát illetően megoszlanak a vélemények.

Egy egyszerű három napos bontás, pl.: mell,bicepsz, hát tricepsz és váll/láb kombóval jól megy. De van aki hát/mell, tric/bic és váll/lábra esküszik. Megint mások a mell mellé tricepszet raknak, és a hát mellé edzik a bicepszüket. A Váll láb kombó viszont általában adott a három napnál.

A gyakorlatok mennyiségét illetően, bicepszre 3, tricepszre/vállra 4, mellre hátra 5, lábra 6 is mehet. Persze ezt nagyban befolyásolja a sorozatok/ismétlések mennyisége, a gyakorlatok megválasztása és a pihenési idők. Szóval általában véve az intenzitás és az edzettségi állapot.

2018. febr. 14. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

4 naposnál nekem ez vált be a legjobban eddig:


Hát (+ trapéz, törzs)

Váll, tricepsz, alkar, has

Comb + vádli

Mell, bicepsz (+brachialis), alkar, has


Hasazni, alkarozni kedved szerint, előbbit akár otthon is lehet.

Én minden nap a nehéz alapgyakorlatokkal kezdek (felhúzás, döntött törzsű evezés, vállból nyomás, szűknyomás, guggolás, merevlábas felhúzás, fekvenyomás, állva bicepsz), majd edzés második felében picit magasabb ismétlésszámmal, izoláltabb gyakorlatokkal zárok.


Szerintem gyakorlat helyett az izomcsoportot érő összes ismétlést /volument (indirekt is játszik) számold, az alapján oszd szét sorozatokra és gyakorlatokra.

2018. febr. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Utso felosztasat javaslom en is
2018. febr. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csak zárójelben: szerintem ne csinálj egymás után 3 könyökterheléses gyakorlatot. Pl. amit írtál, mell, bicepsz, tricepsz - itt mindháromnál gyilkolod az ízületeket és porcokat a könyöködben, de nem csak a könyökre vonatkozik a tanácsom.

Nekem ma már a 2 könyökterhelés is sokszor sok és úgy szedem az ízületvédőt, mint a franciadrazsét.

2018. febr. 18. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!