Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Mit tegyek, ha nem hízok?...

Mit tegyek, ha nem hízok? Menjek orvoshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Ez nem a tipikus gyö.kér kérdés lesz,nyugodjatok meg.

23 éves vagyok 180 cm,és 60 kg.

El kezdtem edzeni és megfelelően táplálkozni, mégsem hízok semmit.

Eddig is sokat ettem,csak össze vissza (pizza/hamburger/egyéb ilyen ételek amiktől elvileg az átlag emberek el híznak)

1,5 hónapja el kezdtem az edzést, és a megfelelő étkezést,azonban az óta sem híztam.Aktív fizikai munkát végzek,edzek, el olvastam a sárga kapszulát, van étrendem,eszem a csirkét,rizst túrót,zabpelyhet,edzés után megy a fehérje,TK kenyeret eszem.Megfelelő mennyiségűt alszom.

Mindennek utána jártam,ki van számolva a kalória/fehérje/szénhidrát.

A fehérjére fokozottan figyelek meg van a 130-150g/nap.

A szénhidrát is meg van,sőt több is van hogy a napi étrend mellé még most is le fér egy hamburger szóval eléggé +-ban van az is.


Szóval a jelenlegi felállás az az,hogy el megyek a házi orvoshoz mivel nem hinném hogy ez bármennyire is egészséges lenne.Feltételezem a pajzsmirigyemmel van valami vagy pedig valamilyen felszívódási zavarom van.


Nektek mi a véleményetek? 18 éves korom óta nem híztam egy dekát se.



2018. febr. 14. 18:06
 1/8 anonim ***** válasza:

Mekkora makrókat számoltál és mekkora a napi kalória beviteled?

Bőven felmehetsz 300-360g ch-ra, akár 90 g zsírra, a 90-120 g fehérje mellett.

Mindezt oszd el napi 4 kiadós étkezésre, amik legyenek nagyjából azonos időközönte. A táplálékkiegészítők mehetnek a holtidőkben. Olyan nincs, hogy nem hízol. A pajzsmirigy problémának nem csak ebben kéne kiütköznie.

2018. febr. 14. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

[link]


Ezt az étrendet követem.

Van amit ki cseréltem benne,vagyis igazából 3/4 étrendből hoztam össze egyet,olyat ami nekem meg felel,de a szénhidrát/fehérje/ az meg felel a be linkelt étrendének.PL nem marhahúst eszek,hanem ott is csirkemellet/ valamilyen halat de tápanyagban nem változtattam.


Az egyedüli dolog amit el szúrtam,az az hogy fehérje port vettem tömeg növelő helyett (bár lehet nem szúrtam el,mert azt olvastam hogy a tömegnövelőkben lévő ch az többnyire csak cukor és azt fizettetik ki)

Edzést után mennyi dextrózt kellene hozzá kevernem a fehérjémhez? Milyen arányban/hány grammot?


6 étkezésem pedig meg van viszonylag arányosan le bontva.

2018. febr. 14. 18:30
 3/8 anonim ***** válasza:
A kcal-t mondjad légyszíves...
2018. febr. 14. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
2400-2700 kozott.
2018. febr. 14. 20:13
 5/8 anonim ***** válasza:
Olyan nincs, hogy nem hízol. Ha nem hízol, akkor az csak is amiatt lehet, hogy nem eszel eleget. Említetted, hogy fizikai munkát végzel, ezért neked még a kiszámoltnál is több minőségi kajára lenne szükséged. Próbálj meg felmenni napi 3000kcal-ra. Lehet sok lesz, de erőltetni kell, hogy hozzá szokj a sok kajáláshoz, ha kell hányásig is és utána. Nekem is így kellett, mert gizda pecs voltam, semmi gyomorkapacitással. Ha lehet akkor egy-két csaló kaja is belefér, hisz az csak plussz kalória, és gondolom nem versenyre készülsz. Ezek után garantáltan be kéne hogy induljon a fejlődésed, ha netán sok zsír menne fel akkor lejjebb viszed, majd kitapasztalod.
2018. febr. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
De, van olyan, hogy nem hízik, és nem csak kevés kaja miatt lehet. Betegség is simán közrejátszhat. Ha az emésztése rossz, akkor tök mindegy miből mennyit eszik, akkor se fog hízni. Emésztésed rendben van? Ha állandóan híg a székleted, akkor célszerű orvost felkeresni, viszont nem hiszem, hogy ezzel lenne gond. Egyelőre próbáld emelni a bevitt kalóriákat, mert én például ennyivel szálkásítok.
2018. febr. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Egyél 5000 kalóriát és hízni fogsz ;)
2018. febr. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Egyél 3200-at.
2018. febr. 15. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!