Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 10-13 kg háj mellett először...

10-13 kg háj mellett először szálkásítsak vagy tömegeljek? (további információk lent)

Figyelt kérdés
67 kg vagyok,170 cm,26 éves nő.55 kg-ra le kell fogynom,mert,amikor 56-57 kg voltam,akkor normális alakom volt.Sajnos az összes felesleg a hasamra,csípőmre,derekamra megy,mert rossz a genetikám,így muszáj ennyit fogynom,mert,amikor 62 kg voltam is nagy volt a hasam és volt "úszógumim".Jelenleg kb semmi izomzatom nincs,mert nem sportoltam sajnos évekig.Az elmúlt kb 2,5-2 hónapban fogyókúráztam,le is ment kb 1-2 kg.Viszont ugye még van bőven rajtam felesleg.Na már most július 10-ig le kell fogynom 55 kg-ra,és fel kell szednem annyi izmot,amennyit csak tudok,hogy végre normálisan nézzek ki.Ilyen szempontok mellett mit ajánlanátok?Tömegelés vagy szálkásítás legyen először?Minden további tanácsot szívesen fogadok ezzel kapcsolatban!Előre is nagyon köszönöm annak,aki segít! :)
2018. febr. 15. 22:57
 1/6 A kérdező kommentje:
A fő kérdésben elírtam a számokat véletlenül. *10-12 kg
2018. febr. 15. 22:59
 2/6 anonim ***** válasza:

Kicsit hasonló helyzetben én szálkásítok, ez nagy felesleg.

Júliusra lefogyhatsz, izmos viszont nem leszel, azt nem lehet így rohammunkában, főleg nem szálkásítással együtt, nőként.

Van, akinek szinte lehetetlen szálkásítani ilyen számokkal, mert éhezik és bezabál. Annak jó lehet előbb a tömegelés, ami izomtömeget növel és segít a szálkásításban, de ha fel is szedsz mondjuk 2 kilót, az olyan sokat nem fog segíteni a szálkásításban. Márpedig több izom felszedésére nincs időd, ha 12 kilót akarsz fogyni, így is optimista voltam. Bár ha a vízvesztés is benne van, az picit más, de az izom akkor se fog gyorsan jönni, ha mindent rögtön remekül csinálsz sem, úgyhogy arra a részre nem építenék.

Inkább szálkásítanék, remélve, hogy 12 kiló lemegy júliusra, s remélném, hogy kezdőként egy pici izom is feljön.

2018. febr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi,hogy írtál!

Egyébként 10 hetem lenne tömegelésre,és 10 hetem lenne szálkásításra kb.Végül is,ha lemenne 8-9 kg a 12 helyett is jó lenne,csak tudjak felszedni izmot is,összességében nézzek ki jól.

Heti 4 teljes testes súlyzós edzés,nagyon jó étrend mellett 10 hét nem elég normál mennyiségű izomhoz?Ugye nőként nekem nem "kell" annyi,mintha férfi lennék,csak tényleg,hogy feszes,tónusos legyem a testem,és szép formás legyek.Esélytelen? :(

2018. febr. 15. 23:40
 4/6 A kérdező kommentje:
Ha mondjuk kb 250-300 kalóriapluszban tömegelnék sok fehérje és moderált ch mellett az milyen lenne?Nem híznék sokat,de talán izom is jönne fel megfelelő edzés és elég pihenés mellett,nem?Fogadok egy személyi edzőt,amíg bele nem tanulok,mert biztosra akarok menni,még nem tudok semmit sajnos edzés témában.
2018. febr. 15. 23:42
 5/6 anonim ***** válasza:
Diéta..semmi esetben sem tömegeles
2018. febr. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ne tomegelj, mehet a dieta

A jo hir az hogy mivel kezdo vagy ezert jonni fog rad izom is, hiaba vagy kaloriaminuszban

2018. febr. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!