Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért nem hatásos nekem a...

Miért nem hatásos nekem a fekvenyomás gyakorlat?

Figyelt kérdés

Az lenne a problémám, hogy a vízszintes padon a fekvenyomás gyakorlatot soha az életemben nem tudtam úgy csinálni, hogy mellizomból hajtsam végre. Hiába csináltam 4-5 sorozatokat belőle, soha nem durrant be tőle a mellem. Így gondolom nem is mellből csináltam, maximum minimálisan (20-80kg-s intervallumban csináltam mindig).


4 edzőpartnerem is volt az elmúlt két évben, akik értenek a dologhoz. Mindnek elmondtam a panaszom, és azt mondták, hogy kívülről márpedig jól csinálom. Persze ezt leginkább nekem kell éreznem. 2-3 fajta "profi" testépítő tutorial videoját is elemeztem. Nagyon sokféleképpen próbálkoztam már, de sosem volt eredményes ez a fajta gyakorlat.


Próbáltam beesett könyökkel, nem beesett könyökkel, lapockával és derékkal a padon homorítva, teljesen letéve a testem a padra, kinyomott mellkassal, nem kinyomott mellkassal és még sorolhatnám.. nem tudtok olyat mondani ahogy még nem próbáltam, hiszen rengeteg helyről hallom, hogy ahány ember annyiféle módszer, de nekem egyik sem használt.


Mindig vagy vállból, vagy tricepszből, vagy egyszerre a kettőből, vagy semmiből nyomtam (hülyén hangzik, de volt mikor semmit nem éreztem semmire).


Ennek hiányában a mell edzéseim ennek a gyakorlatnak a kihagyásával történnek, ami nem tudom, hogy mennyire "egészséges", hiszen egy alapgyakorlatról beszélünk.


Nem tudom, mennyire fontos tényező ebben az esetben, de megírom, hátha. A fekvőtámaszokkal nincs gondom azoknál mellből dolgozom nagyrészt és ott érzem is.



#hibás #fekvenyomás #nem hatásos
2018. febr. 17. 12:19
 1/6 anonim ***** válasza:
A mellkast mindenképp nyomd ki. Ha könyököd teljesen kifele megy abban 100%, hogy előbb-utóbb sérülés lesz. Viszont az se jó, ha nagyon behúzod a könyököket. Kb 45-75 fokot írjon le a törzsedhez képest. Amúgy próbáltál megállítva nyomni?
2018. febr. 17. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Igy vakon, hogy nem látjuk nem tudunk mit mondani..

egyébként attól, hogy alapgyakorlat szerintem elhanyagolható, én pl. ruddal nagyon ritkán nyomok vizszintes padon, nem szeretek pedig jol csinálom. Szerintem egykezes súlyzóval sokkal jobb gyakorlat.

Max azér szoktam nyomni rúddal, mert kiváncis vagyok, hogy mennyivel nyomok, alapvetően számomra nem a legjobb gyakorlat a mellizom fejlesztésére. /sok más körülöttem lévő is így gondolja/

2018. febr. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem érezni kell, hanem erősödni. Ne foglalkozz vele, csak nyomjad :)
2018. febr. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 wrspeed80 ***** válasza:

Úgy csináld h a segged és a lapocka van a padon, lábaidat közel rakod és lábbal is nyomsz így ami segít. A vállaidat nyomd össze mintha egy pénzérmét szoritanál a lapockák közé.

[link]

2018. febr. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Tegnap pont így próbáltam ahogy a linkelt képen látszik, és nem tudom, hogy ennek köszönhető-e vagy más gyakorlatnak is, de konkrétan a lapocka körüli izmaimban is van izomláz. A mellizmomban nagyon elenyésző.

2018. febr. 17. 21:43
 6/6 anonim ***** válasza:

Maga a fekvenyomás egy nagyon összetett gyakorlat, szinte az egész felső test, főleg a hát,mell,váll,tricepsz részt vesz.

Ha valahol nagyobb igénybevételt érzel az lehet az adott izom lemaradásából (alulfejlettségétöl) is.

Lehet a rossz végrehajtástól is, de ha megvan az izomérzet akkor ez kiküszöbölhető.

Én megpróbálnám egykezes súlyzóval, akár pozitív padon bemelegíteni, majd mikor már érzed a mellizmod akkor átmenni a fekvenyomásra. Onnantól meg nagyon koncentrálva feszíteni a felső holtponton majd a negatív szakaszt lassítva alul egy pillanatra megállítva ismételni.

2018. febr. 18. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!