Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet komolyabb baj is vagy...

Lehet komolyabb baj is vagy szimplán rosszul csináltam a felhúzást?

Figyelt kérdés
Gerincferdülésem van és mellette kondizok.Eddig kihagytam a felhúzást, de csupa jót hallottam róla és szerettem Volna kipróbálni.Itthon csináltam csak, súly nélkül, igazából csak imitáltam és gyakoroltam a mozdulatot.Azóta valamivel jobban fáj alul a hátam.Nem nagyon durva szinten, ugyanúgy tudok állni, ülni, futni, bármit csinálni, de néha-neha, főleg fekvés közben érzem, hogy fáj.Lehet valami komolyabb tünet is vagy csak rosszul végeztem a gyakorlatot és amiatt lett ilyen?

2018. márc. 4. 11:19
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem vagyunk Tihanyi urak, nézesd meg.
2018. márc. 4. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ez rendben van, csak gondoltam hátha tud valaki mondani valamit hátha nem olyan súlyos a helyzet vagy csak bármi segítséget mondani, ugyanis szeptemberbe kaptam időpontot, az meg baromi sokára van, magánklinika meg 20-30 ezer forint...
2018. márc. 4. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért nagy baj nem hinném, hogy van, ha csak magát mozdulatot próbáltad súly nélkül. Én gerincferdüléssel nem erőltetném a felhúzást. Inkább back extension (ugyanúgy egyenes háttal, mint a felhúzás, nem belehajlongva), sokkal gerincbarátabb módon meg tudod edzeni ugyanazt a mozgásmintát, ugyanazok lesznek a fő izmok. Persze nem fog dolgozni annyi izom és kevesebb súlyt tudsz megmozgatni, de legalább valami. Viszont valószínűleg így is aszimmetrikusan fogsz fejlődni. Gyógytornásznál voltál? Jó lenne keresned egy jó gyógytornászt, aki mutat gyakorlatokat, hogy legalább ne romoljon tovább a helyzet.
2018. márc. 4. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Lehet, elferdül a fejed is.
2018. márc. 6. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!