Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A fehérje shake teljes etkezés...

A fehérje shake teljes etkezésnek számít?

Figyelt kérdés

Azaz utana szinten 2 3 órát erdemes várni?


Illetve a reggeli zabbol mehet a 200g? Vagy az sok lenne kezdesnek az a mennyiségű szenhidrat? 116kb.


Meg1 kerdes, hogy a zab mennyire szamit teljeserteku feherjenek. Nyugodtan szamolhatok vele ugy mint a csirkemellel vagy a feherje turmixxal?


2018. márc. 4. 20:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nézz meg egy vegán testépítőt és magyarázd el neki, hogy a növényi fehérje az nem teljes értékű :D Az étrend kiegészítő az KIEGÉSZÍTŐ. Nyugodtan letolhatod kaja mellé, bár nem hiszem hogy neked kellene egyáltalán ilyen fehérje por, mert kezdőként gondolom a teljes zsíros testsúlyoddal számolva a maximális 2g fehérjével szorzod ki. Simán jó 1,5-el is. Ha a fehérje megvan, akkor meg a ch és zsír annyi legyen amitől nem nagyon zsírosodsz de tapasztalsz növekedést. Ez mindenkinek változó. Én nyáron napi 4-5ezer kalória mellett tömegeltem úgy, hogy alig híztam mert mellette annyi kalóriát égettem biciklizéssel.
2018. márc. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A zab nem komplett fehérje. Ha túl sok növényi fehérjéd van, érdemes ügyelni arra, hogy különfélék legyenek, jól komplettálják egymást. De ezeket nem kell egy étkezésben bevinni, a tested ügyes, majd szétszedi és összerakja a fehérjéket.


Alapvetően az étel összmennyisége számít. Ha shake után pl. 1 órával éhes vagy, egyél, azt sem tudhatom, 8 vagy 2-3 étkezésed van, mindkettővel lehet testépíteni. Ha neked nagy reggeli kell, OK a 200g zab, ez is egyéni (ha sok más nincs benne, ez nem is olyan nagy étkezés). Ha valaki 1500 kcallal szálkásít és reggel nem is éhes, annál egész más a helyzet, mint aki 3500-zal tömegel és nagy reggelire van szüksége. S akinek nagy étkezés kell, annak is lehet, hogy sok szénhidrát ad energiát s lehet, hogy kevés s inkább fehérjére és zsírra kell fókuszálnia.

Leginkább találd meg azt a módszert, ami neked beválik, nem mindenkinek jó ugyanaz, sem étkezésben, sem edzésben.

2018. márc. 4. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az értelmes válaszokat, ment a zöld!
2018. márc. 4. 23:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!