Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Nőként nekem való lenne a...

Nőként nekem való lenne a proteinpor? Nem akarok úgy kinézni, mint egy testépítő.

Figyelt kérdés

Régebben sportoltam, viszont x éve abbahagytam, és most újra elakarom kezdeni az edzést. Még soha nem szedtem proteint, anyám kezdett rábeszélni. Sportos, vékony alakom van, egy átlagos, hétköznapi női alakhoz képest kicsit izmosabb vagyok, még bőven a nőies kategória. Viszont ezt meg is szeretném tartani, izmosabb nem igazán akarok lenni. A helyzet az, hogy viszonylag keveset eszem, nincs étvágyam, a munkahelyi stressz, hajtás miatt nincs időm enni, főleg nem olyan ételeket, amiket kéne. Kevés húst eszem, érzem, hogy emiatt fizikálisan gyenébb vagyok mint anno. Pontosan ezért is szeretnék táplálékkiegészítőt szedni, ami a szükséges energiát és anyagok bevitelét pótolja. Nem tudom, jó ötlet lenne-e. Mivel drasztikusan azért nem szeretném az izmaimat növelni, tudtommal ez a szer pedig a tömeg/izomnövelésben segít, ráadásul még azt is olvastam róla, hogy puffaszt.


Légyszi ne hurrogjatok le, totál kezdő vagyok.

23/L


2018. márc. 8. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Pár tévhit.Kevered a fehérjeitalt az anabolikus szteroidokkal,az izmosít.Puffaszt.Aki laktóz érzékeny azt puffaszthatja a tej alapú kiegészítő,ők tojásproteint vesznek és nem puffadnak.Végül a fehérje kiegészítő csak egy kényelmi dolog annak aki lusta tojást főzni vagy húst sütni,nem pedig egy kihagyhatatlan alap.
2018. márc. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
17%
A biotech usa-nak van kifejezetten nőknek való fehérjéje, szóval biztos nem gond, ha nőként iszod.
2018. márc. 8. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A Proteinpor nem izomnövelő, nem csodaszer, nem gyógyszer, csak koncentrált tápanyag por formában. Attól nem kell félned hogy hatalmas leszel tőle, mert edzés nélkül majdnem annyit ér mintha meg se vennéd. A nők egyébként az edzéstől és az izmosodástól csak még nőiesebbek lesznek, kiemeli az alakot, és egy sokkal egészségesebb, esztétikusabb formát ad. Mellesleg a nőknek az alacsonyabb tesztoszteron termelés miatt sokkal nehezebb izmot építeni, több időbe telik mint a férfiaknak.

Az energia fedezése miatt a fehérjepor pont nem lesz jó választás, mivel ezekben a minimális szénhidrát tartalomra, és a minél magasabb fehérje tartalomra törekednek a gyártók. A fehérje csak egy dolog a sorban, szükség lenne még vitaminokra, zsírra, és főleg szénhidrátokra, mivel abból lesz energiád. A fehérjétől nem lesz több energiád, és hízni sem fogsz tőle, csupán az izomfejlesztést segíti, ha edzel mellette. + ez csak kiegészítő, nem helyettesíti a rendes étkezést.

Puffasztani meg csak akkor fog, ha érzékeny vagy rá.

2018. márc. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jaj!

Sosem leszel nagyon izmos, ha nem kokszolsz. S kigyúrni magad rengeteg meló kell, csak a fehérjeportól SEMMI izom nem jön rád, de még az izomvesztéstől sem ment meg, ha túl keveset eszel.


Egy vékony lánynak olyan kicsi a fehérjeigénye, hogy szerintem könnyen bevihető, ha pedig nem tudsz enni vagy az ételeid nem elég fehérjedúsak, akkor érdemes lenne tenni ez ellen, mert ez gond. Persze addig is hasznos lehet, ha legalább így pótolod ki a hiányt.


Én nem szoktam húst enni, de ennek nulla hatása van az energiámra... Ez a normális. A testnek különféle tápanyagok kellenek, de ehhez nem kell hús.

Egyél más jó fehérjeforrásokat, vannak állatiak (azokkal egyszerűbb, komplettek, sokszor igen gyorsan elkészíthetőek), növényiek is.


Nem igazán hiszem, hogy a hajtás miatt nem tudsz rendes ételt pakolni... Bizonyos húsok gyorsan megsülnek, de ma pl. tojást főztem, 15 darabot, időzítéssel, szinte semmi idő, egy pisilés többet vesz el. Pár darab itt-ott már jelent valamit. De a túrót főzni sem kell. Hüvelyest és rizst főzni se munka, jobbára elvannak maguknak.

2018. márc. 9. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
36%

Sok zsák fehérjén túlvagyok, ha rászánod magad, nyugodtan írj és adok 1-2 tippet, mielőtt kiszórod a pénzed az ablakon.


De szerintem sincs rá szükséged, mivel ahogy írtad, nem igazán akarsz izmosabb lenni. Kicsit pattanj rá az elliptikus trénerre is heti pár alkalommal és kevesebb vackot egyél. Nekem pl. kondi előtt a zabpehely iszonyat erőt ad, de reggelinek is elsőosztályú, olcsó és olyan, mint a tejberizs - egy zsömle megkenése sem tart kevesebb ideig. Szóval ha energia kell, ezt javaslom.


Ha a munkád teljesen leszív, arra nem tudunk mit... neked kell tudni, mire van szükséged, pénzre, vagy kényelemre. Ha nincs étvágyad, lehet az is a meló miatt van (vagy más magánjellegű dolog miatt, mint nekem). De ha a munkád elveszi az energiád felét, a maradék féllel hiába mész beporozva a terembe, mosott szar leszel.

2018. márc. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!