Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Vékony alkatú srácként,...

Vékony alkatú srácként, otthon hogyan kellene ennem és milyen gyakorlatokat végezzek, hogy izmot tudjak építeni? (Laikus, kezdő, tudatlan vagyok e téren! )

Figyelt kérdés

Vidéki -község/falu-, 21 éves 185+cm körüli, 60 kg környékén ingázó vékony, vagy soványabb srác vagyok, aki nehezen tud/tudott eddig hízni.

Most próbálom magam "hízlalni" Béres+C-vel, olajos magvakkal, rendszeresebb étkezésekkel, de csakis egészséges ételeket eszem...kivéve, ha csokiról van szó.

Az orvosom tanácsolta a Bérest, de mindent megteszek azért, hogy egészségesen táplálkozzak és éljek.

A lényeg most jön!: Olyan gyakorlatokat szeretnék végezni, melyeket vidéken, viszonylag könnyebb eszközökkel, egyedül, az udvaron képes vagyok megtenni.

Milyen eszközöket ajánlanátok?-> Én elsősorban bicepszet, hasizmot (a v-izmot is), feneket és lábat szeretnék építeni, de persze a többi izomcsoportot se hanyagolnám el!

Egyenlőre ott van az ugrókötelezés, felülés/hasprés, meg hasonló, eszköz nélküli gyakorlatok...Még gondoltam fitnesz szalagra/gym stick-re, arra a nagy labdára, amit szoktak tartogatni a tornacsarnokok raktárában, de soha sincsenek elővéve :) meg hasonló eszközökre, de pl. 100 kilós súlyokat nem tudok tárolgatni, meg gondolom nagyon megfizetni sem(Még!!). :D

A fejemben beszerezni valók között van még valami, amire feküdhetnék(jógaszőnyeg?), mivel a betonon csontiként széthalnék, valamilyen sport kesztyű(edző ruházat!?), mivel egyébként festő-grafikus vagyok...

Gondolom fehérje tartalmú ételeket falni, mint állat(és később fehérjét), nameg valamilyen izület védő is kellene. :/

Elsősorban az erőnlétemet szeretném fejleszteni, tüdőmet erősíteni, de emellett fontos lenne nekem az általános közérzet, tömeg növelés is, később talán szálkásítás is...DE most az izom építés lenne a cél önerőből, ha ez lehetséges.


Pár képet kirakok, hogy körülbelül mire gondoltam, mint végeredmény -ami még odébb van-, de nem találtam olyat, aki azokra fókuszálna, mint amikre én szeretnék, szóval ez inkább csak általános "utalás"/cél vagy nem is tudom.:

A v-izom, amit említettem--> [link]

[link]

További példák--> [link]

[link]

[link]

[link]


Még annyi, hogy olyat, ami mutatná pl a feneket, vagy olyan alkatú lenne, amilyenre gondoltam, az már túl...felnőtt tartalmú, szóval nem raktam ki...:D

Vékony csontozatú vagyok, de valamennyire vállasabb vagyok, többen használták a "fess" kifejezést rám, amiben nem vagyok biztos, hogy mit jelent, mivel szabótól kezdve nénike is nevezett ennek. :)

Szerintem a három fő alkat kötül(sovány, izmos, kövér), valahol az izmos és sovány között vagyok, talán az izmos felé hajlanék, ha nem lenne a problémám(hosszú...). Nagy az étvágyam, csak személyes okok miatt, nem került sor sportra.

Egyébként meg, tudom, hogy a láb állítólag nagyobb feladat, de szeretek/nék sétálni, futni, ugrókötelezni stb...

Esetleg valamilyen edzéstervet vagy diétatervet megosztanátok, akár privátban képpel is?(Ha magatokról nem akartok képet küldeni, megértem, csak akkor azt is írjátok oda.)

Minden segítséget előre is köszönök! :D



Ui.: Ha számít, hajlékonyabb vagyok, de térdfájós, kissebb szintű gerincferdülésem van és fogalmazzunk úgy, hogy a vékonyságomat a szorongásos és egyéb problémáim is befolyásolták/ják...De ennek ellenére jobban vagyok és kitartó a természetem!

A jövőben, majd lesz pénzem edzőt fizetni, meg edzőterembe járni, talán akár komolyabb felszerelést venni(városban akarok majd élni egyetem után), mivel van egy olyan érzésem, hogy egy jó ideig egyedülálló leszek... Bocsi a regényért! :/



2018. márc. 11. 13:53
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Hát olyan "v izmos" formákat mint a képen vannak, nyugodj meg, hogy nem kis súllyal szeteztek meg. Legyen szó bármiről, saját súllyal nem tudsz komoly szintet hozni, osa súly kell. Attól hogy futsz meg setalsz,max lefogysz :D


"fogalmazzunk úgy, hogy a vékonyságomat a szorongásos és egyéb problémáim is befolyásolták/ják." tépjél meg járjál ki bulizni (ne csak igyál...), kezdj el meditálni és szard le a szorongást...nalam bevalt :)

2018. márc. 11. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!