Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogyan adjak le zsírt, izomves...

Martin02020 kérdése:

Hogyan adjak le zsírt, izomveszteség nélkül?

Figyelt kérdés

20.5 százalek kürül van a testzsírszázalékom ezt le szeretném csökkenteni kb 17 re... 184-87 körüli magas vagyok.

1 hónapja kb 4 kg al könnyebb voltam de elkezdtem kondizni és észre veszem magamon hogy jött fel izom is és zsír is .. nos szeretnék leadni egy par felesleges kilót zsírból és aztán elkezdeni testépíteni :) nos valami jó kis diéte ? Gyümiből tele vagyunk anyám kosztja van .. ugyhogy mindegy de valahogy megoldom a kaják beszerzését.. egyebken 4 kg al ezelőtt azt mondták hogy nagyon vékony vagyok .. mindenki ezt mondta.

de én magamat sosem latom vekonynak.. voltam én egy éve majdnem ilyen magas, 69 kg és a hasamról soha nem tűnt el teljesen a zsír.. erre nincs magyarázat hogy miért :) Soha nem lesz kockahasam


2018. márc. 13. 02:15
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
ja most 80 kg vagyok
2018. márc. 13. 02:16
 2/17 anonim ***** válasza:

Hát én valahogy nem tudom elképzelni hogy ilyen magasság mellett, csupán ennyi kilóval ilyen zsíros lennél...


Nem tudsz néhány képet feltölteni, hogy megmondjuk hogy tényleg szükség van-e szálkásításra vagy sem?

Egyébként ilyen magassághoz kellene legalább a 90kg szálkásan persze.


De hogy a kérdésre is válaszoljak... Kalóriadeficitbe kell kerülnöd, akkor fogysz. Hogy ne fogyj izomból, fontos hogy sok fehérjét vigyél be és ne csökkents a súlyokon/intenzitáson mikor edzel. Hogy mennyi fehérje kell, azt ember válogatja, de azt szokták mondani hogy szálkásításnál egy picit több, mint eddig. Ha te eddig 1,5-2 g/tskg fehérjét vittél be, akkor most törekedj arra, hogy a 2 gramm meg legyen. Ilyen 3g/tskg meg hasonló szintekig felesleges menni. Én 2 hónapig szálkásítottam, 16-17%-ról mentem le 12%-13%-ra, kb 3 kiló zsírt kellett leadnom. Azóta újra tömegelek, de sokkal lassabban mint előtte és a TZS-m alig változik, viszont kilók jönnek.

2018. márc. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Első lépésben számold ki, hogy mennyi a kalória és makro szükségleted ahhoz, hogy tartsd a súlyodat. Ez a szám csak elméleti, mert mert minden ember, és életvitel más, tehát ezt érdemes leellenőrizni.Ha például 3000 kalóriára van szükséged, akkor ezt tartsd 2 héten keresztül, és nézd meg azt, hogy hogyan változik a súlyod. Ha csökken akkor növeld a kalóriát, ha nő, akkor csökkenteni kell ahhoz, hogy "egyenlegbe" kerülj. Ha megvan az érték, amit kerestél, akkor szálkásításhoz csökkentsd a kalóriát 200-300-al ettől egy lassú fogyásnak indulsz, de ennél többel szvsz nem kell. Tömegelésnél is elég a 200-300 kalória plussz, így nem fogsz elhízni. Ez naturálban érvényes, nyilván kokszal változnak az értékek...15 százalékig testzsírig menj legalább le, de soha ne érd el a 20-at, mert ott már bezavarnak a hormonok az optimális fejlődésbe, és egyéb másba is. Elvégre férfiak vagyunk. Az hogy kinek hány százalék testzsíron kockásodik a hasa, az csupán 2 dolog függvénye. Az egyik a hasizom fejlettsége, a másik pedig az, hogy hová hízik először. Ugyanis, ahová először hízunk, onnan fogy el utoljára a zsír ( és fordítva is). Tehát, valszeg neked a hasadat és a derekadat kezdi fedni először a szervezeted. Nincs ebben semmi különleges. Kajánál még variálhatsz a makrókkal is, ha sok az időd és szeretsz számolgatni, tehát hogy azonos kalórián több fehérje, és kevesebb szénhidrát milyen hatással van stb... A kreatin napi 5 gramm jót tesz, betölteni, többet enni szerintem felesleges. Ha sok a pénzed szálkásításnál mehet a BCAA-is, elvileg jó, én nem használom, mert szerintem nincs kézzel fogható hatása.
2018. márc. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
2018. márc. 13. 23:08
 5/17 anonim ***** válasza:
Kép alapján reálisnak tűnik a 20.5 százalék, lehet kicsit több is. Vagy csal a kép.
2018. márc. 13. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Ahh szoval túlsúlyos vagyok? .. De hiszen mindenhol 80 kg van hogy annyi az ideális.. Ezt nem hiszem el... Most dietazhatok.. De az az erdekes hogy a felső testem meg vékony... Legalábbis a nyakam alatt latszik a vallcsontom is..
2018. márc. 14. 01:19
 7/17 A kérdező kommentje:
Vagy minek hívják azt
2018. márc. 14. 01:20
 8/17 A kérdező kommentje:
visszataszító lehet ez a has a csajoknak ?
2018. márc. 14. 01:36
 9/17 A kérdező kommentje:

[link]

ilyen a combom

2018. márc. 14. 03:53
 10/17 anonim ***** válasza:
Most hogy megnéztem a képeket azt mondom hogy nehogy diétázz!!! Vékony vagy szerintem. Erre nyugodtan mehet a tömeg. Ha csak napi 250-300 kcallal viszel be többet, mint kellene és nem havi 2 kgt akarsz hízni hanem csak 0.5-0.7-et akkor alig fogsz zsírosodni. Ezzel a testalkaddal nem diétáznék. Vékony a lábad és a karod is. Csinálj hasedzést is, igaz hogy helyi zsírégetés nincs, de ezzel is formásodik.
2018. márc. 14. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!