Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ilyenkor egyből deloadoljak,...

Ilyenkor egyből deloadoljak, vagy mit csináljak? És később?

Figyelt kérdés

Szóval az icf 5x5 szerint edzek és ma 80kg-ba sikerült belenyomnom 5 ismétlést 2 sorozat erejéig.

Viszont a 3. sorozatban már csak 4 ismétlés ment, így a maradék 2-t már meg sem csináltam, mivel úgy sem ment volna az 5.

Elvileg azt írja az icf, hogy ha a 2. edzésen sem megy az adott súllyal az 5x5, akkor deload. Viszont én az első 2 sorozat alatt is majd besz*rva csináltam meg az 5 ismétlést, a 3.-ban pedig már nem is ment az 5.

Szóval érzem, hogy nem fog menni a következő edzésen az 5x5.

Ezért akkor most deloadoljak majd, vagy mindenképp próbáljam meg következő edzésen is?


A másik kérdésem pedig az lenne, hogy ha deloadolok és utána is elakadok a 80-nál, akkor mit csináljak?

Addig deloadoljak, amíg nem megy, vagy növeljek pl. a kaján?



2018. márc. 15. 19:26
 1/5 anonim ***** válasza:

Jobb lenne ha nem mindig csak ötöket nyomnál, hanem lenne egy AMRAP széria is, az jobb visszajelzést ad, hogy mikor érdemes deloadolni. Amíg belemegy ilyen 8, addig lehet emelni a súlyon. Ha már kevesebb megy a csúcsszériába, akkor megpróbálod következő héten is ugyanazt. Ha meg már stagnálsz egy súlynál, akkor mehet a deload, utána előlről kezdve a feltételezett maxodról (ami jó esetben nőtt).


Bár nem tudom, hogy milyen szinten vagy pontosan, hány kg vagy, a guggolás, felhúzás hogy áll stb. De ha eléred a középhaladó szintet, akkor pedig jobb lehet megpróbálkozni pl. egy Madcow-al.

2018. márc. 15. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ja és amúgy a Madcow-ot is nyugodtan ki lehet egészíteni egy kis hipertrófia jellegű cuccal, mint az ICF-et, szóval nem kell beszarni...
2018. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem. Itt vannak az adatok rólam: https://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__testepites__919..

Majdnem 90kg és 188cm vagyok.

2018. márc. 15. 20:46
 4/5 anonim ***** válasza:
Menj vissza mondjuk 70 kg-ra és onnan menj fel újra minden edzésen emelve. Simán átlendülsz rajta majd ha megint megakadsz akkor újra visszaveszel és emelsz újra edzésenként.
2018. márc. 15. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

És azért nem akadhatok el, mert gyorsan próbálom növelni a súlyt?

Mert a linkelt kérdésemnél 95kg van írva, hogy annyival guggolok. Ma viszont már 100-ba guggoltam az 5-t. Szóval minden edzésen rápakolok 2,5kg-ot. Ez baj lehet?

2018. márc. 17. 16:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!