Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A magvak fehérjetartalmát...

A magvak fehérjetartalmát beleszámoljam a napi fehérjébe?

Figyelt kérdés
Sziasztok olvastam hogy a növènyekben lévő fehérje eltèrő arányban szívodik fel típustól függően,kérdesem az lenne hogy a magvakra van-e ilyen szabály,hogy csak adott %ban szívódik fel belőle a fehérje? Földimogyoró kesudió etc.

2018. márc. 19. 20:35
 1/4 anonim ***** válasza:
A magok nem túl jól emészthető táplálékok. Konkrét százalékot nem lehet rá mondani. Biztos, hogy egyénfüggő is. Én inkább nem számolnék vele.
2018. márc. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ne vegyed be a tápkieg gyártók maszlag dumáit, ugyan úgy számolni kell a növényi eredetű fehérjét is. Magvakon kívül eszel mást is, ezért tudtod nélkül is kikomplettálod az aminoprofiljukat teljesre.
2018. márc. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

En beleszamolom a novenyit is.

Allitolag nem teljes az aminosav profiljuk, de eszek mellette hust, tojast, igy ugyanugy hasznosulhat.

2018. márc. 20. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én mindent számolok és bőségesen van fehérje, aminek nagy része állati, szóval végülis mindegy, gond nem lehet. Ha aggódsz, bevihetsz egy kicsit több fehérjét, ha sok növényit használsz, de nem számolni szerintem túlzás, hisz a nagy része (szerintem) hasznosul és ha nem roppant kiegyensúlyozatlan az étrend növényi része, akkor még a komplettálásnak is adtunk valamit.

Az ideális fehérjebevitel amúgy sem egy fix pont. Sokakhoz hasonlóan a 1,5-2 g/ttkg-ot tartom elégségesnek, bizonytalanság esetén célozd be a 2-t, aztán ha a felszívódás miatt mégis kicsit kevesebb lesz, szinte tuti, hogy az is elég s nem is igen hasznosulna több.

2018. márc. 20. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!