Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen fehérjekészítményt...

Milyen fehérjekészítményt érdemes szednem?

Figyelt kérdés

17 éves lány vagyok, 50kg, 170 cm. Összességében megvagyok elégedve az alakommal, viszont izmosodni szeretnék, mivel a tovább tanulásomhoz kelleni fog fizika alkalmassági. Kb.3hónapja edzek heti 4-5 alkalommal itthon. (Saját testsúlyos edzés)(Attól független észreveszem magamon a változást) .

Viszont úgy érzem, hogy nem tudom biztosítani magamnak az ehhez szükséges diétát, magyarul a napi étel, amit beviszek nem tartalmaz elegendő mennyiségű fehérjét. Úgy gondolom, szükség lenne kiegészítésre.



2018. márc. 23. 22:20
 1/9 anonim ***** válasza:

Első körben változtass étrendet, ha fehérjeszegény, a te súlyoddal igazán illene bevinni, amit kell. Az is OK lehet, ha átrendezed és van egy nagyobbacska étkezésed, amit te magad állítasz össze és ott jobban rámész a fehérjére. Akkor a többi étkezésnél maradhat, ami szokott. De ha nagyon pocsék az étrended, akkor ne tartsd meg.


Ha minden kötél szakad, jön a fehérjepor kiegészítésnek, azzal sincs baj, majd a többiek, akik jobban képben vannak, írnak valamit erről.


De az étrendednek akkor is rendben kell lennie legalább körvonalakban...

2018. márc. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hát ahogy olvasgattam, úgy gondolom, kb.

100 grammot kellene bevinnem. Akármerről nézem ez kb minden második nap van meg. Sajnos van, hogy 4-kor érek haza a suliból(edzés miatt amúgy) és sajnos előfordul, hogy elfelejtek enni.

2018. márc. 23. 22:39
 3/9 A kérdező kommentje:
Most persze lehetne mondani, hogy ilyen nincs, hogy valaki elfelejt enni. Meg úgy hozzuk az ételt, és amikor olyan van, akkor inkább nem eszek(nem vagyok válogatós amúgy).
2018. márc. 23. 22:42
 4/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy eszel-e napközben, miért befolyásolja a fehérjebeviteledet? Ha este eszed meg az ételedet, akkor este viszed be, ami benne van. Ha nem tudnál rendesen enni, akkor a kalória se lenne meg, nemcsak a fehérje. Igazából bevinni a fehérjét s alulmaradni kalóriát tekintve elég könnyen megy, mivel a fehérjeigényünk elég kicsi, kevés ételből bevihető.


Tudom, hogy van, aki képes elfelejteni enni (te azért ne tedd, ha izmosodni akarsz), de akkor fogsz valami fehérjedúsabbat este és legalább az rendben lesz. De a kalória is kell. Ha este be tudod pótolni, az se vész, ha 4-ig nem eszel.

Azt értem, hogy nem tetszik az étel és kihagyod, DE akkor fogj meg helyette valami mást, halkonzervet, sajtot, rántottát, olajos magvat... Ez nem megoldható?

Az nagy baj, ha épphogy elég ételed van és az sem megfelelő, muszáj enned az izmosodáshoz.


Ezt csak most látom, kezdőként inkább heti 3 teljes testes edzés kéne.

2018. márc. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ez így logikusan hangzik, amit

leírtál, köszönöm a válaszodat. Kb heti 4-5 teljes testes edzést csinálok(kb 10 perc kar, 10 perc has,láb, hát, mindegyik izomcsoportra szánok 10 percet, de azt intenzíven)

2018. márc. 23. 23:08
 6/9 palilaci ***** válasza:

MHN whey, Protein.buzz whey (tiszta nesquik kakao feeling) ezek arban is jok.

Ha kicsit tobbet szansz ra, akkor a scitectol akarmelyik 100% Whey protein(piros vagy kek mind1) nagyon finom es jol oldodik. Csak ugye ez dragabb kategoria.

2018. márc. 23. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Azt megtudod mondani, hogy mi a különbség, tehát miért olcsóbb? Csak mert a fehérje az fehérje, nagyon nem lehet variálni, vagy az összetétel miatt?
2018. márc. 23. 23:25
 8/9 palilaci ***** válasza:
Nincs annyira reklámozva.
2018. márc. 24. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a választ :)
2018. márc. 25. 12:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!