Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hallottatok erről?

Hallottatok erről?

Figyelt kérdés

Ki az erősebb?

Aki saját testsúllyal edz vagy aki súlyokkal?


Mind a kettőt hallottam már.



2018. márc. 29. 14:10
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
62%

Nem lehet A kettőt összehasonlítani

Mindkettő másfajta erőt igényel

2018. márc. 29. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Kifejtenéd kérlek? :)
2018. márc. 29. 14:18
 3/41 anonim ***** válasza:
59%

Mert 1-1 ember végzi ezeket az edzési formákat? Csak mert csakis akkor tudjuk ezt megválaszolni, olyan módon ahogy te várod.

De egyébként ha súllyal edzel akkor eljuthatsz a 180 guggoláshoz, 220 felhúzáshoz. Viszont saját testsúllyal nem erőt fejlesztesz hanem állóképességet, amint elérted azt a szinten amennyivel már nem tudod olyan módon terhelni az izmaid, hogy még nagyobb erőt fejtsen ki. Ez tény, felesleges azon vitázni, hogy kell edzeni, mindenki úgy edz ahogy akar.

De onnan kezdődik mindig a vita, hogy emberek nincsenek tisztában az "erő" definiciójával. És ennél jobban nem magyarázkodok, húzás vissza általános iskolába ha még mindig menne a szájkarate.

2018. márc. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
46%
A saját testsúlyos edzés funkcionális izomzatot ad, a súlyzós viszont csak olyan izmokat, amik csak arra jók, hogy legyenek! Ezen felül a saját testsúlyos edzi az ízületeket, erősíti az immunrendszert, a keringést, az idegrendszert. A súlyzós túlterheli feleslegesen a szervezetet, főleg az ízületeket! Nézd meg hány sérülés van súlyzós edzéstől, meg hány saját testsúlyostól, az mindent elmond! Én elolvastam a Fegyencedzést, és rá se nézek a súlyzókra, és erős, egészséges vagyok, ellentétben a sok szteroidos súlyzóssal akinek pár év alatt szétmennek az ízületei! A súlyzós edzés csak arról szól, hogy vegyél minél több gépet, menj edzőterembe, pénz, pénz, pénz ennyiről szól az egész!!!
2018. márc. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
45%

Hát erről nagyon hosszan lehetne írni , de röviden:

A lényeg hogy mi a célod: szeretnél nagy sulyokat emelni és nagy izmokat VAGY szeretnél látványos, nagy egész testes erot igénylő gyakorlatokat csinálni, és inkább szálkás testet, szépen kidolgozott de kevésbé nagy izmokat

Míg aki a saját testsulyos edzést végzi( mint én is) az nem fog nagy súlyokat emelni, lehet valaki megtud csinálni 20 muscle-up-ot, de lehet nem tud kinyomni 70kg-ot

És fordítva, aki súlyzós edzést végez, az lehet elég erős hogy fekve nyomjon 100+ kg-ot, de lehet nem fogja tudni magát felhúzni mondjuk 10x

Egy biztos: a saját testsulyos edzés sokkal olcsóbb

2018. márc. 29. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 A kérdező kommentje:

Nyílván nem vagyok mindennel tisztában,fiatal vagyok,és sok cikket olvastam ezekkel kapcsolatban,amelyek nagyon elbizonytalanítottak,hogy most akkor mivan??

Nem értettem,nyílván ezért tettem fel a kérdést.Szó sincs itt szájkaratéról,vagy egyebekről,max.kis tudatlanságról.

Köszi mindenkinek a válaszát! :)

2018. márc. 29. 14:33
 7/41 anonim ***** válasza:
25%
Ez is hülyeség, hogy a saját testsúlyos edzéssel nem lehet egy idő után fejlődni! Minden gyakorlatot lehet nehezíteni, pl. az egykezes fekvőtámasz, vagy az egylábas guggolás vagy a dragon flag vagy a human flag vagy még sorolhatnám mind elég kemény gyakorlatok! Kíváncsi lennék a nagy súlyzósok ezek közül valamelyiket is meg tudnák-e csinálni! (Nem tudnák.)
2018. márc. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
50%

"saját testsúlyos edzés funkcionális izomzatot ad, a súlyzós viszont csak olyan izmokat, amik csak arra jók, hogy legyenek"


Meséld már el kérlek milyen az a funkcionális izom, és súlyzós edzéstől, hogy lesz más az izom?

3 fajta izom van: sima, harántcsíkolt és szív. Na akkor, hogy van ez a funkcionális?


Az izom tudja, hogy most fekvőt nyom ez a szerencsétlen akkor funkcionális leszek most meg súllyal guggolt szóval csak úgy megnövök, hogy legyek de nem leszek erős vagy, hogy kell elképzelni?

2018. márc. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
38%

Mesélek szívesen a funkcionális izomzatról! Azt jelenti, hogy egyszerre fejlődik az izom, az ízület, és az idegrendszer! Saját testsúlyos edzésnél egyszerre sok izomcsoportot mozgatsz meg egyszerre, emellett létrejönnek az ehhez szükséges idegpályák, azaz javul az izmok összehangolt működése és a mozgáskoordináció!


Ezzel szemben súlyzós edzésnél izolálod az izmokat, azaz nincs semmilyen összehangolt működés vagy mozgáskoordináció, és az ízületeket is szétcseszi az izmok alatt! Azaz egy olyan izomtömeget kapsz ami semmire sem jó!

2018. márc. 29. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
62%

Hát ez eléggé broscience kategória már ne haragudj.

Az izolálgatás az egy dolog, azt én se kedvelem, nem is izolálok. Annak valóban annyi értelme van mint kb a te példádnak a human flagnek. Kb annyira funkcionális. Mert az se az, maradjunk annyiban, de még az egy lábas guggolás is kérdőjeles, véleményem szerint.


Viszont a teremben súlyokkal nem csak izolálni lehet meg gépeken feszíteni.

Alapgyakorlatok megvannak? Én spec szinte kizárólag azokkal edzek. Kétkezes olimpiai rúddal fej fölé nyomás, felhúzás, guggolás vagy akár súlyemelő gyakorlatok, szakítás, lökés... Ezek mind baromi funkcionálisak.


Minek guggoljak egy lábbal saját testsúllyal amikor felrakok a rúdra egy valag súlyt és sokkal jobban fejlődök.

Az az izom amit én így szerzek lábra pedig igen csak funkcionális és nem dísznek van mert télen guggolok ezerrel ez az alapozás, utána meg ülök fel az országúti bringára és tolom neki. Kell ennél funkcionálisabb? És nem, saját súlytól soha nem lesz olyan combom, vádlim, hogy sprintbe 55-60 km/h tempót elérjem.

2018. márc. 29. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!