Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Másodperc számolás vs. Ismétlé...

Másodperc számolás vs. Ismétlések számolása?

Figyelt kérdés

Olvastam egy elméletet, miszerint nem az ismétlések száma a lényeg, hanem a feszülés alatt eltelt idő.

Az ismétléseket szuperlassan kell végezni, hogy 90-120 mp-ig tartson egy sorozat.

Kipróbáltam itthon a fekvőtámaszon. Normál tempóba megy 30 db, viszont lassan ötnél többet nem bírtam, és az is csak 90 mp-ig tartott.


2018. márc. 29. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=vKDYfRtfqng

Ha érted az angolt itt pont el van magyarázva a téma.

2018. márc. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez így azért félrevezető, mert nem mindegy, hogy a feszülés mekkora. Feszíteni ellánállás nélkül is tudod az izmot. Fontos, hogy mennyi izomrostot aktiválsz, és az is, hogy mekkora az ellenállás (nagyobb ellenállás = nagyobb feszülés). Ha az egész gyakorlatot lassan végzed, az azért nem lesz a legjobb, mert akkor nem fog aktiválódni annyi izomrost, meg amúgy ez így korlátozza is, hogy mennyi súlyt használhatsz (ez mondjuk nem minden esetben hátrány, ha pl. valamiért kisebb súlyt akarsz használni, vagy nem tudsz nagyobb súlyt használni, így lehet nehezíteni).


Próbáld ki inkább ezt:

Lefelé kontrolláltan mész le (nem kell szuper lassú negatív, csak 1-2 másodperc), lent megállsz, és onnan robbanékonyan jössz fel! Csinálj meg 10x10-et 1 perces pihenőkkel.

2018. márc. 29. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A másik, amit kihagytam és lényeges: a feszülés (tehát ahogy fent leírtam a megfelelő! feszülés) alatt eltöltött idő az nem egyenlő a konstans megfeszülés alatt eltöltött idővel, tehát külön szettekben "összeadódik". Ezt valószínűleg hülyén fogalmaztam de szerintem érted. Nem az a lényeg, hogy két percen át folyamatosan feszíts, mert akkor abból simán lehet, hogy másfél perc alatt nem lesz olyan nagy a feszülés, ami számodra hasznos.
2018. márc. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

am mind a 2 másra jó

másodperc tipikusan a tartások ill 1 perces fekvő(1 perc egy fekvo, 20mp le 20mp tartas 20 mp fel és johet a kovi) és hasonlok

ismetlesek meg mindenel amit nem lassan csinalsz


mind a 2 masra keszit fel, -szerintem

2018. márc. 29. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!