Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Kiszámolt étrend? Van ennek...

Kiszámolt étrend? Van ennek értelme?

Figyelt kérdés

Vannak ezek az étrendek. Mindeki számol.

Mindnek a testsúly az alapja.

Hány sebből vérzik ez a dolog?

A mérlegen mért súlyról kutya nem mondja meg mennyi víz és mennyi zsír van valakin.

A testünknek kajára nézve igénye.

Adott két testépítő az egyik aktív fizikai munkát végez 16 órában és nagy sulyókat pakol közben, a másik punnyad egy irodai székben és kocsival jár be.

Na már most ha mind kettő 80KG alacsony test zsírral, ugyanaz a számolás, ugyanazokkal a számokkal mindkettőnek megfelelő mennyiségű tápanyagot biztosít a növéshez?

Mert szerintem nem. Szerintem evidens, hogy többet kell ennie szenhidratból annak a testépítőnek aki kemény fizikai munkát végez.

A másik, ha éppen pihenőnapos valaki, és tegyük fel, nem is dolgozik akkor miért enne ugyanannyit mint mikor edzés napja van és mellette lehúzott egy műszakot is?



2017. aug. 25. 19:45
 1/6 anonim ***** válasza:
35%
Azert kell piheno napon is annyit enni, mint edzesnapon, mert akkor regeneralodnak az izmaid.
2017. aug. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nyilván ki kell tapasztalni, neked milyen makrók valók. Itt se mondja senki, hogy egyél X gramm ch-t, bármi is lesz, hanem hogy emeld/csökkentsd, ha kell...


Az anyagcsere sebessége is annyira szór, hogy extra esetben egy kigyúrt fickónak kevesebb étel kell, mint egy véznának, azonos aktivitás mellett (tegyük fel, hogy minden ugyanaz, csak az elsőn +20kg izom van). Nyilván általában a nagyobb aktivitás, több izom több energiát igényel, csak éppen az egyedi tényezők bekavarnak.


Teljesen OK számolni, csak éppen ezt be kell lőni magadhoz, nem képletet vagy más embert alapul véve használni, az max. kiindulópontnak teszi meg.

2017. aug. 25. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az utolsó kérdésre nem válaszoltam az előbb. Amit az első írt, az is igaz, de van olyan is, hogy valaki mindennap ugyanannyira éhes, ha dolgozik, ha edz, ha nem. S úgyis az átlag számít, nem gond, ha pihenőnapon nem ugyanolyan a bevitt és elégetett kalóriák viszonya (nem mintha az ember edzésnapon mindig ugyanannyi kalóriát igényelne).
2017. aug. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Cortez70 ***** válasza:
Azt szoktuk írni, hogy a fehérjét és zsírt szamolod, a ch mennyiséget pedig ki kell tapasztalni. Ennyi. De lehet utólag variálni, hogy kicsit több zsír és kevesebb ch...
2017. aug. 25. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azért a testsúlyhoz viszonyítjuk, mert ezt tudod mérni egyszerűen. Az, hogy mennyi a tiszta izomtömeged nem nagyon tudod megállapítani. Ezért vannak a testsúlyhoz megadva. Ez se teljesen precíz, de nagyságrendileg jó. Ha a tzs 10% és 20% között van. Nyilván egy 30-40% tzs-vel nem kell ilyet számolni, mert brutál dolgok jönnek ki.
2017. aug. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jaj istenem mi a szarért kell ezt ennyire túlgondolni? Nyilván valamihez viszonyítanunk kell és ahoz, hogy elkezdj számolgatni ehez a legkönnyebb a testsúlyod mint kiindulási pont. Senki nem várja el, hogy analitikai mérleggel mérd a makrókat. De valahol el kell kezdeni, hogy be tudd lőni a kaját a céljaidnak megfelelően. Ez amit csinálsz, ezt úgy nevezik, hogy szőrszálhasogatás és szándékos értetlenkedés.
2017. aug. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!