Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Miért sokkal könnyebb fekvőtám...

Miért sokkal könnyebb fekvőtámaszozni saját súllyal, mint fekvenyomni saját súly felével?

Figyelt kérdés

Lehet egyikkel edzeni a másikra?

Ha nő a fekvenyomásom, akkor fekvőtámaszból is menni fog nagyobb súllyal?


Meglehet határozni bármilyen váltószámot?

Nyomtam mérlegen, 70%-ot mért, de nem tudok saját súlyom 70%-ával nyomni fekve


2018. ápr. 6. 20:13
 1/4 anonim ***** válasza:
Fekvenyomásnál nagyobb szerepet kapnak a stabilizációs izmok valószínűleg azok gyengébek nálad azert nem megy a fekvenyomás.
2018. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ez a mérleges mérés nem jó. Igazából kb. a testsúlyod felét nyomhatod ki fekvőnél. De rúddal ez is nehezebb, mert nem a földre tenyerel, hanem fogsz egy rudat, a csuklód is egyenes.

Valamennyire kihatással van a kettő egymásra, én amikor sokat fekvőztem, de nem nyomtam fekve, akkor meg tudtam tartani azt a súlyt amit fekvenyomásnál használtam, pedig csak fekvőztem.

De szerintem nagy súlynál ez nem működik, itt 50 kilóról volt szó.

Ha nő a fekvenyomásod, akkor persze könnyebb lesz fekvőzni sokkal.

2018. ápr. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Fekvőtámasz is dolgoztatja a stabilizáló izmokat, csak másokat. Fekvenyomásnál akkor tudsz erőt kifejteni ha zárod és süllyeszted a lapockákat és homorítasz, sőt igazából még lábból is bele kell feszülni. Ha a karod, a vállad és a melled erős is, nem biztos, hogy tudni fogsz erőt kifejteni, ha nem vagy stabil (lásd: nem lehet egy csónakból ágyúval lőni). Ezt pedig gyakorolni kell, ez egy készség.


Másrészt a fekvőtámasznál könnyű csalni és mérlegen csak szűk tartásban tudsz fekvőzni, de ja kb. 70%. Viszont az csak az a terhelés, ami a karjaidon átmegy, attól még nem lesz 70%-os transzferhatás a fekvenyomásra a fent leírt okok miatt.

2018. ápr. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ne homoríts fekvenyomás alatt, és semmikor se! Felejtsd el. Az idióták hidaznak. Erősítsd meg a törzs izmaidat és nem lesz szükség rá. Illetve, nyomj mínusz padon, ha mindenáron azt a hatást szeretnéd. Ha mindenáron rövidíteni szeretnéd a bejárt utat...


Amúgy pedig én még az 50%-ot is sokallom. Lazán lenyomok 100 szabályos fekvőt egészben. Viszont a testsúlyom felével szerintem nem megy 100 ismétlés fekve, rúddal. De ha megy is, lényesen megterhelőbbnek érezném. Valszeg lefeszülne a leggyengébb láncszem. Ki tudja melyik.

Viszont, én nem fekvőzöm, szinte soha. Esetleg ilyen bulikon, nyaralás alatt kifejezetten valamilyen játék kedvéért. De mint írtam elég jól megy, szóval fejlődik a többitől.

2018. ápr. 6. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!