Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegeléskor az elégetet...

Tömegeléskor az elégetet kalóriát hozzá kell adni a napi kalória keretemhez?

Figyelt kérdés

Tehát egyek annyival többet amennyit elégedtem?


Lépés számlalo saccolja meg hogy kb mennyi kalóriát égetek el egy nap. 2400 kalóriával kezdtem neki a tömegelésnek. Ha pl egy nap elégetek 500 kalóriát akkor azon a napin egyek meg 2900 kalóriát?



2018. ápr. 14. 05:35
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy pedig tartsam a 2400 kalóriát független attol mennyit égetek el, és majd figyelem a súlyomat és ha nem növekszik akkor emelek a kalórián?
2018. ápr. 14. 05:40
 2/3 anonim ***** válasza:

Tömegeléshez testsúlykilóra makrókat kellene számolni. Nem mindegy miből nyered a kalóriát.

[link]


A lépésszámlálót nem is értem.

2018. ápr. 14. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzáadni, mivel a pihi napokon is ugyan annyi kalória megy, és a globális kalóriát nézzük, ha heti szinten kalória pluszba leszel akkor hízol.

Mondok példát.

xy megeszik napi 2700kcal-t ebből az alapanyagcsere 1900.

így plusz 800kcal van napi szinten

ez heti 7*5600kalóra pluszt jelent.

ha mindennap megy ez az "500"as kalóriás dolog. akkor is 7*500 3000kcal így is 2600 plusszba vagy a hétvégén.

2018. ápr. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!