Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Ha az egyik nap például 500...

Ha az egyik nap például 500 kalóriával többet vittem be, mint a napi keretem, akkor azt tudom azzal kompenzálni, hogy a következő nap 500 kalóriával kevesebbet viszek be?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 16. 06:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem ilyen egyszerű. Annak a napnak vége, azzal nem javítod ki, hogy másnap bepótolod. Az edzést sem lehet másnapra tenni, ha megvan a terv.

Szóval csak simán tartsd be az étrendet, ahogy kell.

Az aggódás elkerülése végett egy napból nem lesz tragédia még. Persze nem jó, meg lehetőleg 0-án kell tartani, de ne fájjon a fejed emiatt. A mára koncentrálj.

2018. ápr. 16. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezért jó nem ragaszkodni nagyon semmihez. Se fix étrend, se edzésterv és köszönöm, fejlődök. Akkor edzek amikor épp ráérek, heti 3 megvan, kész. Kaja is mehet egyik nap több, másik kevesbb. Nálam ez sokkal jobban ül, mint fixen enni ugyanannyi kcalt.
2018. ápr. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Bár az hozzáteszem, hogy egy kicsit aktívabb napom is volt az átlagosnál.
2018. ápr. 16. 10:10
 4/7 anonim ***** válasza:

Tudod. Miért ne tudnád? A diéta nem egy két napra szól, hanem hónapokra, évekre, illetve életvitel szerűen. A regeneráció folyamatos, az izomépítés/sejtképzés folyamatos, az anyagcsere folyamatos. Ha kalória többlet van, a szervezet raktároz, ha deficit akkor felhasznál. HA kiegyenlített a bevitel akkor ücsörög a homeosztázisában. A probléma esetleg abból lehet, hogy az emberi szervezetnek a fehérje raktára kvázi egyedül az izom. Ezért szükséges annak folyamatos bevitele. Ellenkező esetben, nekiáll az izmokból csapolni. Nyilván azokból, amiket alig használ, hogy a megszokott napi rutint ne befolyásolja kifejezetten.

Szóval ha egy napon rendben van az átlag fehérje bevitel, akkor lehet orvosolni az előző napok túlzott kalória bevitelét.

De azért azt hozzáfűzném, hogy ez csak rövidtávon ennyire egyszerű. Azért egy 10 hetes szálkásítás alatt bőven megy el izom is annak ellenére, hogy mennyi fehérjét zabál az ember.

2018. ápr. 16. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Csepp a tengerben. 1 nap az semmi. Az 500 kalória szintén. Gondolj bele, 1 kiló hízáshoz 8-9 ezer felesleges kalóriára van szükség. Nem érdemes görcsölni ilyeneken. Eleve nem lehet megmondani, hogy 1 nap pontosan mennyi kalóriát égetünk el.
2018. ápr. 16. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

7 ezer, de az is elég sok.

Én sem görcsölnék ezen, pláne aktívabb napnál... Természetes, hogy akkor több kell.

2018. ápr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Még valami. Kompenzálhatsz másnap, de nem biztos, hogy ez jó ötlet. Az én kalóriakeretemből 500-at elvéve ugyancsak gond lenne, tapasztalat... Nem foglalkoznék azzal a nappal, igaz, nekem kell is néha egy kis kalóriamegdobás. De másnap azért szolidabban igyekszem enni, persze ha érzem, hogy kell, nem koplaltatom magam.
2018. ápr. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!