Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elért tömeg fenntartása...

Elért tömeg fenntartása megoldható sokkal kevesebb kalóriával, mint az építése?

Figyelt kérdés

Már fokozatosan elkezdtem dobni az ételmennyiségből, de majd most következik egy elég nagy csökkenés.


Több évig elég magas kalóriájú volt az étrendem, kb olyan 17 éves koromtól 24 éves koromig. 24 évesen jött már egy nagyobb csökkenés de még így is elég sokat ettem, viszont nem volt összeesés vagy erőcsökkenés.


Most már valószínűleg csak úgy szeretném hogy 2 nagyobb étkezés 1 nap és 2 kisebb (Ami tényleg kicsi) plsuz most vennék néhány táplálékkiegészítőt is (Idáig csak multivitamin és d vitamin ment).


Szóval így stabilan 25 fölött viszonylag elég kevés kalória mellett szerintetek fent tudnám tartani nagyjából a több év rengeteg evéssel szerzett tömeget?


Esetleg valakinek van személyes tapasztalata hasonló helyzetről?


2018. jan. 28. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Sokkal kevesebbel nem biztos,de kevesebbel igen. Amit eddig csináltál csökkentés,és működött,kísérletezz tovább,de drasztikusan semmiképp se vedd vissza a kaját,mert az tuti meg fog látszani. Saját tapasztalatom még nem túl sok van,én még"epitkezem"
2018. jan. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sokkal kevesebb kcal-ból nem tudod megtartani a tömeget . Ha deficitben vagy akkor fogysz , ha pluszban akkor hízol . A kettő között kell valahol belőni a megfelelő mennyiséget , de ezt ki kell tapasztalni .
2018. jan. 28. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Igen de még néhány plusz tényező ugye hogy 25 fölött már nem olyan szuper gyors az ember anyagcseréje mint a kezdő húszas éveikben, illetve már az edzésmennyiségem is kevesebb, csak heti 3X járok és a volumen sem túl nagy (viszont az intenzitás magas, így több pihenővel képes voltam annyi év után is erősödni)


Na mindegy igazából úgyis csak élesben derül ki, kicsit izgulok miatta de ilyen munka mellett nem csak hogy nem akarok már zabálni de nem is nagyon tudok szóval meglátjuk.

2018. jan. 28. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!