Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Guggolásnál ha előredőlök, az...

Guggolásnál ha előredőlök, az azt jelenti, hogy gyengék a törzs és a hasizmaim?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 22. 12:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ez sok mindent jelenthet papíron de a gyakorlatban azt szokta jelenteni, hogy gyenge a comb. Illetve lehet, hogy nem vagy elég gyakorlott. Ha nehéz pozícióban maradni, próbld meg a hátaddal felfele nyomni a rudat a csípődet meg előre tolni. Fent nem kell előre tolni a csípőt csak ahogy jössz fel koncentrálj erre. Ha erre ráérzel akkor ki lehet préselni egy-két ismétlést ami amúgy nem menni, mert így kicsit jobban aktiválod a hátsó láncot.
2018. ápr. 22. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Leginkább nagyobb súlynál,az utolsoó 1-2 ismrtlésnél jelentkezik az előredőlés
2018. ápr. 22. 14:46
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Gyenge a torzsed/derekad. A comb ereje nem befolyasolja.
2018. ápr. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Ja és gondolom hasprést meg hiperhajlítást kell csinálni, az majd megoldja. Istenem...
2018. ápr. 22. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nem. Felhuzast nagy sullyal, ami az egesz hatso lancot erositi. Az meg fogja oldani. Ha gyenge a dereka semmit nem fog erni, hogy milyen pozicioban van, a dereka be fogja engedni es bedol. Evek ota nem hasazok, csak verseny elott, mert a felhuzas annyira megerositette a torzsem, hogy nem kell.
2018. ápr. 23. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért gyenge,mert szumóban húzok konvencionális helyett?
2018. ápr. 23. 16:05
 7/12 anonim ***** válasza:
Az is lehet az oka, a konvencionalis jobban igenybe veszi a torzset. Emellett nagy sulyos evezesek is segithetnek.
2018. ápr. 23. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Az alap, hogy kéne felhúzni is. De guggolásnál függőlegesebb vagy, tehát jó eséllyel nem a törzs lesz a probléma, főleg, hogy csak nagyobb súlynál, tehát vélhetően 1RM körénykén jön elő. Ha nem hiszed el, nézd meg a súlyemelőket. Nem ritka, hogy a felhúzás lemarad a guggoláshoz képest, mégis függőlegesek tudnak lenni guggolásnál.
2018. ápr. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem nem a sulyemelokkel kene peldazodni, akikben az erosportokon belul a leheto legtobb koksz van. Egyebkent meg hatul guggolasnal soha nem lesz fuggoleges a torzs, csak mondom.

Nem attol fugg a torzs erossege, hogy a guggolas gyengebb-e mint a felhuzas. Ha nagy sullyal huz fel valaki, egy ido utan megerositi a torzset, igy a guggolasnal feljebb tud menni. Nekem is gyengebb a felhuzasom, de amig nem huztam nagy sullyal tobbszor elofordult, hogy elore buktam guggolasnal, vagy nagyon bedoltem, azota pedig egyaltalan nem.

2018. ápr. 24. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Akkor a szumó felhúzás nem erősíti megfelelően a törzset?Áz kell állni konvencionálosra?
2018. ápr. 24. 18:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!