Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A youtubeon vannak videók 10...

A youtubeon vannak videók 10 év alatti súlyemelő gyerekekről. Ez nem nagyon káros nekik ebben a korban? Még a testépítést sem engedik 14 éves kor alatt.

Figyelt kérdés

2018. ápr. 29. 13:12
 1/4 anonim ***** válasza:
50%
Dehogynem káros. A növekedésre különösen veszélyes. Nem is tudom, hogy gondolták ezek a szülők, hogy engedik a gyereknek. 7-10 éves korban inkább általános testátmozgatásra van szükségük, eseteleg testtartásjavító tornákra, gerinctornákra. De, hogy vállból nyomjanak 12-12 kg-kat már szerintem az is túlzás. Szóval egyetértek, hogy felelősségre kellene vonni a szüleiket.
2018. ápr. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vállból nyomás?Van 90kg-s guggolás 9 éves gyerektől
2018. ápr. 29. 13:33
 3/4 anonim ***** válasza:
Az azsiai olimpiai sulyemeloket mar 8-9 evesen elkezdik edzeni, van hogy elobb is. De igen, karos.
2018. ápr. 30. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nagyon is káros az ekkora fizikai terhelés! Ezeknek a csontozata még nem fejlődött ki és persze a regenerálódás sem olyan nekik. Ezeket én is felelősségre vonnám. Alapból egy egészséges 20+ éves embernek sem tesz jót ez nem még egy gyereknek. Én ekkoriban futottam, kosaraztam meg fociztam, ennél még egy küzdősport is jobb megoldás mint ilyen káros mozgás, főleg arról nem is beszélve, hogy egy gyerek lehet nem úgy sajátitja el a mozdulatokat és később otthon, ha egyedül csinálja káros mozgást végez.
2018. máj. 2. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!