Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Lehet egyszerre szálkásítani...

Lehet egyszerre szálkásítani és izomzatot építeni?

Figyelt kérdés

Én úgy tudom a szálkásítás ugye az zsír eltüntetése az izmok mellől, míg ugye az izom építéséhez jó sokat kell zabálni hogy biztosítsuk az izom épüléséhez szükséges energiát.


Na most nem akarok olyan hatalmas izomtömeget növelni szóval nem akarok testépítő lenni, csak egy korrekt szép szálkás izomzatot összehozni


Ilyesmit

[link]



Vagy először szedjek fel ekkora izom tömeget majd utána kezdjek leszálkásítani?



2018. máj. 4. 09:31
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

A képen lévő embernek köze nincs se az izomtömegnek se a szálkás izomzathoz.

Egyébként lehetséges, de ha izmot szedsz fel, akkor zsírt is fogsz. Maximum ezt lecsökkentheted a minimumra és akkor az nem lesz feltűnő. Azért nem csinálják ezt sokan, mert sokkal időigényesebb mintha tömegnövelő és szálkásító ciklusokra osztanád fel az edzéstervedet/étrendedet.

2018. máj. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Na épp ezért írtam hogy nem akarok "kigyúrt" lenni, se valami atom szálkás bruce lee. Hanem egy korrekt kinézetet akarok mint a képen lévő emberke. Hogy látszanak az izmok körvonalai.


De köszi a választ, akkor valószínű tényleg okosabb felosztanom az edzésemet tömegnövelés majd szálkásításra. Bár némi csalással ugyan de nem fogom halálra zabálni magam ettől függetlenül hiába kell végtelen fehérje kalória az edzéshez :D

2018. máj. 4. 11:06
 3/7 BlodDrunk ***** válasza:

Nem végtelen kalória kell,főleg nem kell hülyére zabálni magad.....különben csak dagadt leszel.


Makrókat ki kell számolni.

2g/tskg fehérje,4-5gch,1g zsír havi 1kg jöhet maximum! izomban,évente feleződik a felszedhető izom mennyisége,így kell igazítani a kaját és korrigálni.


Diétánál,meg csökkented ch-zsír mennyiségét,hogy maximum heti 1kg-t fogyj.

2018. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
110kg ról fogytam le 79 re szóval a különféle tápértékekkel szénhidrát zsír stb jól képben vagyok szóval a táplálkozással nem lesz gond. Csak ugye rettegek a felhízástól ha jobban elkezdek enni, bár nyilván nem +500kcal fehérjétől fogok elhízni ha mellette ezt ledolgozom edzés során.
2018. máj. 4. 12:48
 5/7 anonim ***** válasza:

Kezdőknél mehet egy ideig egyszerre eme két alapvetően ellentétes feltételű folyamat.


Kis többlet kell, hogy az izom jöjjön, nem rengeteg kalória, attól csak zsírosodsz. Kis többlet és rendes edzés..etc. mellett nem kell félned, hogy sok zsír jön fel, ami pedig mégis feljön, azt majd leszálkásítod. Nem logikus félned, de ne zabálj.

2018. máj. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem egy nap alatt híznál el. Szóval folyamatosan nyomon tudod követni, hogy mennyi zsír jön fel. Amúgy kb egy egészséges zsírszint után nem is zsírosodik aki jól csinálja. Onnantól csak az izom jön. Kis aerobot beleraksz és akkor tuti rendben leszel. Szóval kvázi tömegelsz, csak kvázi izmot építesz nagyon minimális zsírral.
2018. máj. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a válaszokat, akkor megpróbálok "okosan" tömegelni hogy minimalizáljam a zsír feljövetelét. Bár az is hozzá tartozik hogy már fél éve kb minimális cukor bevitelem van és én a cukortól voltam kövér. Szóval annyira talán már nem tartok a visszahízástól mert azt ezután se fogok bevinni.
2018. máj. 4. 20:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!