Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehet szálkásítani és...

Hogy lehet szálkásítani és tömegetnövelni egyszerre?

Figyelt kérdés
Sziasztok 16 éves fiú vagyok úgy 185cm és 94-95kg szerintem ez még nem egy olyan "durva" túlsúly hanem pont ez a "magas gyerek egy kis uszógumival" kitűztem magam elé egy cél jővő nyárra szeretnék elmenni a Balatonra és addigra szeretném azt a testet elérni hogy "jól érezzem magam" és azért legyen is rajtam valamennyi izom. De nem tudom hogy álljak neki ami nekem nagyon fontos jővő nyárra az hogy legyen kockáshasam egy normális karom (bicepsz,tricepsz,kar) hátam és egy kis mell izom, a kérdéseim: mi a legfontosabb ha ezt a két "ellentétes" műveletet egyszerre szeretném végezni? Mit kell az étrendemben napirendszerességgel fogyasztani/mit nem kéne egyátalán? Az a baj hogy én amíg diétáztam csak abban a hitben éltem hogy csak a következőket lehet fogyasztanom: csirke,zöldség,rizs,tojás és ettől a "monoton" étrendtől elment minden motivációm,erőm és egyátalán nem tudtam hogy "miket ehetetek ahoz hogy nehogy ártsak a célomnak" ezért ha tudnátok ezeken kívül írni olyan ételeket amiket nyugodtan ehetek azt nagyon megköszönném illetve ha még most juliús végén augusztus elején elkezdek edzeni het 3x mennyit tudnék jővő nyárra izomosodni/szálkásodni? És a legnagyobb problémám az hogy "nem tudom mennyit egyek" ez lehet hogy egy kicsit hülyén hangzik de elmagyarázom... attól félek ha kevesebb kalóriát viszek be (szálkásítok) akkor elfog veszni az edzésen szerzett izmom de ha többet eszek (tömegelek) akkor meg attól félek hogy hízni fogok hogy találjam meg a helyes egyensúlyt előre is nagyon szépen köszönöm a válaszolat sziasztok!🙂

2017. júl. 11. 18:34
 1/4 Cortez70 ***** válasza:
100%
Kezdők kalória mínuszban is izmosodnak egy ideig. És ezzel egy időben tudsz zsírt leadni. Később nem így megy, de neked most működni fog. Tehát elegendő fehérje, kevesebb ch, kb 0,5g x ttkg zsír és menni fog. Teljes testes heti 3 napos nagy súlyos edzés kellene mellé.
2017. júl. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!🙂
2017. júl. 11. 18:39
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kezdőként lehet izomtömeget növelni zsírleadás közben, később már nem.


Fogyáshoz legyél kalória mínuszba, ehhez egy megtervezett étrend kell elegendő fehérje bevitel mellett.


Keződként menjen a heti 3 teljes testes edzés egy-két hónapig, próbáld meg minél jobban megtanulni a helyes kivitelezését a gyakorlatoknak.

2017. júl. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Amit az előttem valók írtak az mind igaz. Annyit tennék hozzá, hogy ha lassan növelsz tömeget akkor később sem fogsz annyira bezsìrosodni. Havonta max 1 kg izmot lehet felszedni jó genetikával, étrenddel és edzéssel. Ha a mérleg ennél több súlygyarapodást jelez, akkor egy kicsit vegyél vissza a kcalból. Csirke helyett mehet marha is vagy hal. De nem az olajos halkonzervre gondolok, az nem egészséges.
2017. júl. 22. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!