Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A futógépnek van egyébként...

A futógépnek van egyébként valami értelme? Valaki fogyott már le vagy valamennyit vele?

Figyelt kérdés

Eddig mindig kint futottam ilyen 5-6 km-eket, hetente 3-4 y kb. Így fogytam le mindig olyan 1-2 hónap alatt (mindig csak 5 kg felesleg van rajtam, ami télen feljön).

De most nincs lehetőségem kinti futásra, de van egy konditerem a közelben ahová eljárok, de egyszerűen hiába edzek hetente 3x nem fogyok. Pedig jól kajálok, nem iszok, csak mindent úgy, ahogy eddig, amikor fogyni akartam. Meg is emelem a 1.5% os emelkedőre, általában 5 km-ert szoktam futni (utána általában azért fáradok el, mert megunom ), 9-10-11 km/h-ával. Olvastam már cikkeket arról, hogy a futógépen másképp működnek a dolgok. Sőt, videót is néztem arról, hogy egy személyi edző magyarázza, miért nem ér semmit a futópad, de hogy ennyire?

Hogy fussak, hogy legyen értelme, ne csak a pulzusomat dobáljam vele?


22/L


Egyébként meg 163 cm vagyok / 60 kg (ebben van izom is, mert eddig kajakoztam, és eléggé vállas vagyok, meg hasizmom is van, de azért vannak rajta párnák, amiket le kéne nyárra dolgozni :D)

Szeretnék kb 55 kg lenni, esetleg akinek van valami tuti ötlete arra, hogy adjam le ezt a pár kilót júliusra, azt szívesen fogadom. :))



2018. máj. 7. 14:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Persze hogy van értelme, amikor nincs lehetőséged a szabadban futni, mivel pl. olyan az időjárás, helyette futsz futógépen.


Fogyni pedig nem ettől fogsz, hanem a megfelelő étrendtől, a kalória deficittől. Mozgás nélkül is lelehet fogyni.

2018. máj. 7. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát nekem az eléggé nem működik valahogy. Szeretek mozgással fogyni, főleg, mert másképp néz ki a végeredmény.
2018. máj. 7. 14:38
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a kalóriadeficit a lényeg fogyás szempontjából. A mozgás segít megteremteni azt, illetve a súlyzós edzés kell az izomvesztés minimálizálása miatt is. A kardió edzések növeli az elégetett kalóriák számát, de ha valaki azzal sincs deficitben, akkor nem lesz fogyás. A futópad hatásos, de ha unod, akkor biciklizhetsz, elipszis trénerezhetsz, lépcső gépezhetsz (nem tudom mi a neve, nem a stepperre gondolok, hanem ami úgy néz ki, mint egy rendes lépcső 😁). De ha lehetőséged van rá, spinning órára is járhatsz heti 2x, én is szeretem, pedig ki nem állhatok kardiózni. 😀
2018. máj. 7. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%

Az első full baromságot beszél.

Ha jól edzel, lesz fogyás.

Amúgy a gép szart se ér, vagyis kevésbé hatékony, mert ugye itt csak emelgeted fel a lábad és valódi erőt nem kell ahhoz kifejteni, hogy előre mozdulj.

2018. máj. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Az esztelen kardio edzesektol nem fogsz jobb formaba jonni. A futopadon is fogynod kene, ha sikerulne a pulzusodat egy edzesen keresztul magas tartomanyban tartani. A futkarozassal azt fogod elerni hogy osszeesnek az izmaid, attol aztan ne varj formas testet. Sulyos/sajat testsulyos ÉS kardio edzeseket kene varialnod, de inkabb a sulyos edzesek javara. A hulye futopadert semmi ertelme konditerembe jarnod, ennyi erovel vegyel otthonra 1 ugrokotelet vagy szobabiciklit, aztan nyomd kifulladasig...
2018. máj. 7. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

" itt csak emelgeted fel a lábad és valódi erőt nem kell ahhoz kifejteni, hogy előre mozdulj."


hogy mentél át fizikából általánosban?

2018. máj. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Hát úgy gondoltam, hogy azt fogom csinálni, hogy mivel az alkatom elég nőies (homokóra, vékony derék szélesebb csípő+comb) és az izmaim nagy része a vállamra, a hátamra és a hasamra koncentrálódik, így péntek, szombat, vasárnap tárcsás edzést tartok magamnak otthon (tárcsával guggolok, felülés, elfordulások, kitörések stb.) hétköznap meg heti 2-3x futok.

Nekem az alap pulzusom 60-70 (ha fekszek), 120-130 ha sétálok, 170-190 futás közben, viszont 1-2 perc alatt normalizálódik sétálós tartományba. Nem futkározok, elég tudatosan futok, de nem szeretnék izmot veszteni. Úgy tudom a "magasa tartomány", ahogy itt valaki írta azt okozza.

Én is ezt hallottam a futópadról, hogy mivel automata ezért egy fajta izommozgás (az eltolás a földtől kiesik, hiszen a talaj mozog alattam).

2018. máj. 7. 16:26
 8/15 BlodDrunk ***** válasza:

Ha fogyni akarsz az csak azon múlik,hogy mit,mennyit kajálsz.

Ha kcal mínuszban vagy ülhettsz egész nap tv elött is akkor is fogyni fogsz,ha pedig nem akkor meg futhattsz egész nap akkor se fogsz fogyni.


Szóval elöbb rakj össze valami étrend félét kb ra számold ki kalóriát. heti 0.5-1kg ideális.


Súlyzós edzésre azért van szükség,hogy fogyás közben stimuláld az itmaid így minimális az izomvesztés egy bizonyos szintig.


Kardio pedig azért kell mert a szív és érrendszerednek jót tesz,illetve mivel extra kcal-t égettsz el,ehettsz többet is a nap folyamán és nem kell koplalni annyira.

2018. máj. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Én is ezt hallottam a futópadról, hogy mivel automata ezért egy fajta izommozgás (az eltolás a földtől kiesik, hiszen a talaj mozog alattam)."


tök ugyanaz a mozgás, azért van szalag, hogy ne fuss ki a teremből... húzza a szalagot a lábad alatt hogy te egy helyben maradj, sima fizika. Igazából egy dolog esik ki, a légellenállás.

2018. máj. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
37%

Futópadon kevesebb izommunka kell, kb. fele annyi a teljesítményed, mint szabadban. Tehát futópadon 10km kb. 5km-nek felelne meg kint. Ezt hallottam egy kineziológustól. Ez nem tudom, mennyire pontos, de kiindulási alapnak jó, az biztos, hogy sokkal könnyebb, mint szabadban funi. Aki nem hiszi el, az próbálja ki. :D


Amúgy nem a kardiótól fogysz, az csak egy nagyon fontos katalizátor a fogyáshoz, de a lényeget már leírták...

2018. máj. 7. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!