Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A futógépnek van egyébként...

A futógépnek van egyébként valami értelme? Valaki fogyott már le vagy valamennyit vele?

Figyelt kérdés

Eddig mindig kint futottam ilyen 5-6 km-eket, hetente 3-4 y kb. Így fogytam le mindig olyan 1-2 hónap alatt (mindig csak 5 kg felesleg van rajtam, ami télen feljön).

De most nincs lehetőségem kinti futásra, de van egy konditerem a közelben ahová eljárok, de egyszerűen hiába edzek hetente 3x nem fogyok. Pedig jól kajálok, nem iszok, csak mindent úgy, ahogy eddig, amikor fogyni akartam. Meg is emelem a 1.5% os emelkedőre, általában 5 km-ert szoktam futni (utána általában azért fáradok el, mert megunom ), 9-10-11 km/h-ával. Olvastam már cikkeket arról, hogy a futógépen másképp működnek a dolgok. Sőt, videót is néztem arról, hogy egy személyi edző magyarázza, miért nem ér semmit a futópad, de hogy ennyire?

Hogy fussak, hogy legyen értelme, ne csak a pulzusomat dobáljam vele?


22/L


Egyébként meg 163 cm vagyok / 60 kg (ebben van izom is, mert eddig kajakoztam, és eléggé vállas vagyok, meg hasizmom is van, de azért vannak rajta párnák, amiket le kéne nyárra dolgozni :D)

Szeretnék kb 55 kg lenni, esetleg akinek van valami tuti ötlete arra, hogy adjam le ezt a pár kilót júliusra, azt szívesen fogadom. :))



2018. máj. 7. 14:27
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Figyelj.

Eleve nem futottal eddig sem tudatosan: olyan nincs hogy 9-11km/hval futsz es azert hagyod abba mert megunod..konyorgom ez MI? Tudatosan akkor futnal, ha egy kilometert egy bizonyos, konkret ido alatt akarnal lefutni. Tehat kituzod, hogy 6 perces kilometereket futsz. Ha nem akarod az oradon nezegetni, akkor toltsd le a runkeeper nevu alkalmazast. Ez nem csak mutatja, hanem hangosan mondja is, hogy hany perc alatt teljesitettel 1 kilometert. Szoval kituzod, hogy 6 perc alatt futsz 1 kilometert, es ehhez tartod magad. Nem 6 perc 10 masodperc alatt futod le, hanem pontosan 6 perc alatt. Ugy erzed, hogy ezt rohogve teljesited? Igen, egy ido utan valoban hozzaszokik a tested ehhez a terheleshez. Ekkor szepen kituzod, hogy ezentul 5 perces kilometereket futsz. Ehhez, az 5 perces kilometerekhez mar eleg edzettnek kell lenni, nem az unalomtol fogod abbahagyni, hanem a kifulladastol. Ha ez is unalmas mar, mehetsz a 4 perces kilometerekert..na, ezt kb a hivatasos sportolo ismeroseim birjak csak.

Valoszinuleg eddig abba a hibaba estel, hogy rosszul futottal: az elejet meghuztad, aztan lazsaltal picit, aztan megint beleadtal tobbet, de sosem hoztad ki a maximumot. 5 kilometert maximum 25 perc alatt kene lefutnod (mar ha olyan edzettnek tartod magad mint amit leirtal).

Probald ki, amit irtam, es hidd el a hatas nem marad el. Fuss meghatarozott perc alatt egy kilometert, es torekedj arra, hogy tartani vagy csokkenteni tudd ezt az idot. (De olyat sose csinalj, hogy 1 futason belul az egyik km-t 7, a masikat 4.5 perc alatt futod peldaul).

Futopadhoz nem tudok hozzaszolni, de szerintem ott ugyanerre torekedj.

2018. máj. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
A futópadon valóban könnyebb a futás, hiszen "viszi a lábadat". Hátránya még, hogy nincs menetszél ami hűtsön így jobban kimelegedsz és a pulzusod is magasabb tartományba kerül. Szükség esetén jobb, mint a semmi, de nem ugyanaz, mint a szabadban futás. Én is a spinning órát javaslom, ha van rá lehetőséged a teremben. Az egyik legkeményebb kardio mozgás és mégis élvezetes. Lényeges, hogy ne csak kúraszerűen csináld mindig ezt a fogyás dolgot, hanem építsd be az életedbe azt a mozgásformát és étrendet amit szeretsz és akkor nem fog feljönni télen sem az 5 kiló, hanem egész évben szép sportos leszel. Nem sokkal jobb úgy, mint pánikszerűen fogyni rövid idő alatt minden nyár előtt?
2018. máj. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Ja nem vagyok pánikba esve. Tudom, hogy le fog rólam így is úgy is menni . A szabadban tudatosan futok, figyelem a pulzosom, figyelem a km-ert, hogy azt mennyi idő alatt teszem meg. Futópadra gondoltam azt, hogy képtelen vagyok tervezni, mert egyszerűen a keringésem elfárad mert belül érzem , hogy unom. :)

Köszönöm megpróbálok mindent.!

2018. máj. 8. 10:02
 14/15 anonim ***** válasza:

"hogy mentél át fizikából általánosban?"


Kérlek ne fárassz.

A futópad nem olyan, már leírták többen is.

2018. máj. 8. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

#4, akkor ezt magyarázd meg nekem, hogy ha szerinted a jó edzéstől lehet fogyni, akkor miért van az, hogy tömegeléskor hízok?

Pedig elvileg akkor is "jól edzek", mivel jön az izom.

Na és még én beszélek baromságokat...


Üdvözlettel: #1

2018. máj. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!