Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Elkezdhetem most már a testépí...

Elkezdhetem most már a testépítést vagy még szálkásítsak tovább előtte?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok, 75kg és 170 centiméter. Tavaly ősszel 93kg körül voltam és olyan 167-168 centiméter. Fejembe vettem, hogy fogyok akarok valamit meg is valósítom, sikerült. Rengeteg célom van, és napról napra csak több. Miután ez a körülbelül 18-20kg lement egészségesen (zsírból) az után terveztem nagy mértékben izmot építeni. Ezzel a 75kg-al kezdhetem, vagy menjek még le a zsírmentes testtömegemig ami 61.2kg? 13.8kg kalkulált zsírtömeg van rajtam, ezzel együtt a testzsír%-om 18.4, (Ideális testzsírmennyiség) kategóriába esik. Szeretném ha majdnem minden izom a testemen meglátszana, szépen kidolgozva. A Mindennap 2x intervall-kardio edzést elhagynám vagy minimalizálnám heti 14-ről max. 5-re, és teljes mértékben a gyúrásra és a megfelelő étrend betartására koncentrálnék. Égessek még kilókat vagy kezdhetem?

2018. máj. 11. 14:22
 1/9 A kérdező kommentje:
Illetve konkretizáltabban a cél izomtömeg növelés nagy mértékben, majd a kidolgozott testizomzat leszálkásítása.
2018. máj. 11. 14:25
 2/9 palilaci ***** válasza:

Mivel 170 centihez vagy 75kg igy biztosan tobb a testzsirod mint 18%. Ezt onnan tudom, hogy a napi 2 kardio az nem pakol fel plusz izmot igy kb 60 kg korul mozoghat a 12-14%os testtomeged.

Ha most elkezdesz egy lightos szalkasitast (200-500kcal minusz/nap) es eszel eleg feherjet, akkor lesz minimalis izmosodas mikozben fogysz, amennyiben a sulyzos edzeseknel noveled fokozatosan a terhelest. Igy letudsz menni alacsonyabb testzsirra mikozben izmosodsz. Aztan folytathatod ehhez hasonloan, csak minimalis kcal plusszal, igy ugyan lassabban jonnek a plusz kilok, de azok viszonylag zsirmentesek lesznek es formaban leszel. Vagy betomegelhetsz durvan, aztan csinalhatod a kemenyebb, hosszabb szalkasitasokat.

A te dontesed.

2018. máj. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szerintem is még adj le pár kilót, nyári szezonban ugy is mindenki szálkásít
2018. máj. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor még adok le mondjuk olyan 5kg-t, és nekifogok teljesen tisztán az elejétől a végéig.
2018. máj. 12. 13:01
 5/9 anonim ***** válasza:
Majd számolj be, hogy hogy sikerült.
2018. máj. 29. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Most 70-72kg között ingázok ami a testsúlyomat illeti. Megpróbálok valami esztétikus kinézetet elérni és tartani egy darabig.
2018. jún. 5. 17:54
 7/9 anonim ***** válasza:
Király, hogy ilyen fiatalon ennyire tudatos vagy, csak így tovább...
2018. jún. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, meglesz. :) 70kg vagyok, napi 500kcal-al szálkásítok most már nem kell sok. :)
2018. jún. 26. 12:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért figyelj oda, ez már ilyen kórházi testsúlycsökkentő szint.
2018. jún. 27. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!