Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » A kalória vagy a makrotápanyag...

A kalória vagy a makrotápanyagok számítanak jobban?

Figyelt kérdés

Megszámoltam a napi bevitt kalóriát és tápanyagot az jött ki, hogy a szénhidrát kicsit sok, de a kalória meg kevés.

Mai bevitel:


Fehérje: 170 g

Szénhidrát: 271 g

Zsír: 52 g

Kcal: 2200


F/20, 80 kg

Nekem az a 2200 kcal kevésnek tűnik, főleg, hogy voltam edzeni is, de a ch viszont épp elég (3,3 g/ttsk).

Szerintetek?


2018. máj. 11. 17:43
 1/5 BlodDrunk ***** válasza:

170g fehérje fölösleges,

2g/tskg maximum az is zsírmentes tömegre.


Gondolom diétázni akarsz ennyi kajával,szóval ha havi 1kg megy le akkor jó,ha több akkor emeld,ha nem fogysz akkor csökkentsd a ch-t

2018. máj. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Gondolom az a havi 1kg inkább heti 1 kg akart lenni.
2018. máj. 11. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A kalória a makrókból van, tehát kicsit értelmezhetetlen. Ha jól értem a kérdést akkor inkább a makrók egyértelműen, szerintem.
2018. máj. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A makrók, azok amúgyis ugyanúgy megadják a kalóriát... Szóval ez így fura kérdés... A kalória mindkettőben benne van, de a 3 makró pontosabb, informatívabb, a tested igényeit jobban figyelembe vevő.


Olyan nincs, hogy a szénhidrát sok, a kalória kevés, hacsak nem rontod el valamelyik más makrót is, ami persze baj, a fehérje és a zsír nagyon fontos, míg a szénhidrát elég változatos szinteken lehet. De ahogy elnézem, megvan mindkettő jól, úgyhogy ha kevés neked a kalória, akkor kevés neked a szénhidrát, emeld (vagy a zsírt, ha az szimpatikusabb, persze).

2018. máj. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Kalóriabázison ütöttem be, hogy miket ettem ma.

Ezeket az adatokat kaptam vissza.

Nekem is elég fura volt, de a 2200 kcal tényleg kevés a 271 g ch-hoz...

2018. máj. 11. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!