Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Edzés után, ha nem viszek be...

Edzés után, ha nem viszek be szénhidrátot kárba vész a fehérje egy része?

Figyelt kérdés

Vissza kell tölteni a glikogénraktárakat, ez tiszta.

De ha én csak fehérjeshaket iszom tömegnövelő helyett, akkor nem fogja a fehérjét felhasználni energiaként vagy mi?

Valahol olvastam hasonlót, most így biztos nagyon hülyén hangzik, de elvileg nagy fontossága van az edzés utáni szénhidrátnak, még diéta közben is.

Nekem nem igazán tiszta, hogy is működik ez.


Valaki aki ért hozzá, el tudná nekem röviden magyarázni?


Nagyon köszönöm előre!!!


2018. máj. 14. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
Aha persze. Van olyan versenyző, még nem is csak hobbista aki egyszer eszik egy nap. Teljesen szarik a visszatöltésre, még is színpadon áll. Egyébként is a napi bevitel számít, más semmi.
2018. máj. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Sokan vannak, akik kb. ketóznak, node edzéshez azért esznek egy kis szénhidrátot. Előtte. Utána véletlenül sem, mikromennyiséget kivéve és izmosodnak így is teljesen jól.

Nem ezen múlik. Az energia zömét, ugye, eleve nem adhatja a fehérje, arra ott van a szénhidrát és a zsír, akár a saját zsírod is, de hogy kinek mikor mennyi, az komplikáltabb. Nem fog edzés után csillió fehérjét elhasználni a test, normál napi bevitel esetén.


Ha szinte semmi szénhidrátot nem eszel, akkor is energiához jut a tested, csak bizonyos aktivitás és tömegelés esetén azért jobb többel, akármennyire is bejön a kevés ch. Ha nem, akkor pedig még több kell. De hogy mikor viszed be, az annyira kirívóan nem fontos, max. egyénileg, csináld úgy, ahogy jónak érzed, tapasztalod.

2018. máj. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
De jó hogy pár szemétláda elhitette ezt a sok hülyeséget, ne higgy el mindent :) nem kell edzés után se fehérje, se szénhidrát.
2018. máj. 15. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!