Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy kéne edzenem?

Hogy kéne edzenem?

Figyelt kérdés

Nem tudom, hogy már mennyi ideje edzek, de 2-3 éve már biztos.

Az elején étrend nélkül csináltam saját testsúlyos gyakorlatokat, minden terv nélkül, csak úgy érzésre.

Ezután elkezdtem súlyzókkal edzeni, viszont még mindig nem volt étrendem, az edzésem meg elég rosszul volt összerakva, nem csináltam felhúzást, guggolás, mellről nyomást, stbb..


Jobban belementem a témába, utána olvastam a dolgoknak.

Már egy ideje, szerintem több mint 1 éve 5x5-ös rendszer szerint edzek és alapgyakorlatokat csinálok, rendes, kiszámolt étrendem is van.

Ezzel a módszerrel az elején elég gyorsan fejlődtem, most viszont elértem egy szintet és valahogy nagyon belassult, mert ha növelek a súlyon, akkor romlik a technika, nagyon nehéznek érzem a gyakorlatokat és néha nem is megy az előirt ismétlésszám. Nem tudom már edzésről edzésre növelni a súlyt.


Most belekezdtem egy szálkásitásba, már az 1. hónapon túlvagyok.

Szeretnék már végre erős lenni, viszont nem tudom, hogy hogy kéne tovább folytatnom az edzést. Milyen rendszer szerint kéne edzenem és mikor, milyen időközönként kéne növelnem a súlyokon, hogy ne romoljon el a technikám.


Most jelenleg ilyen az erőszintem:

Guggolás: 100kg 5x5

Felhúzás: 140kg 2x5

Fekvenyomás: 82,5kg 5x5

Mellről nyomás: 50k 5x5

Evezés: 70kg 5x5


Szerintetek hogyan tovább? 16F



2018. máj. 15. 18:55
 1/2 anonim ***** válasza:
Fejlődésed előrehaladtával egyre lassabb lesz maga a fejlődésed. Értsd: kezdőként tudsz pár hónap alatt 30-ról 70kg-ra váltani fekvenyomásban, de haladóként 80-ról 120-ra már jóval több idő kell.
2018. máj. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt én értem, csak nem tudom, hogy hogyan kéne megcsinálnom az edzéstervemet. Vagy maradjak a stronglifts 5x5-nél?
2018. máj. 15. 20:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!