Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Tömegnöveléshez milyen kajákat...

Tömegnöveléshez milyen kajákat egyek egy nap, ha amúgy nem szeretek enni és nem is vagyok jómódú?

Figyelt kérdés
Egyetemista vagyok (borzasztó vékony) és az összes pénzem a tanulmányaimra megy el, így bélszínt meg hasonló drága kajákat nem engedhetek meg magamnak. Ugyanakkor enni sem szeretek, de a tömegnöveléshez valami normális étrendet össze kellene állítanom. Tudnátok olyan oldalt linkelni, ahol tömegnöveléshez vannak összegyűjtve receptek reggel/dél/este lebontásban? Ráadásul még anyám sem tud normálisan főzni nemhogy én (persze időm se lenne rá), ezért ezeket a kajákat meg is kellene valahol vennem.

2018. máj. 25. 12:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Zab, lencse, bab, rizs, csirkecomb, disznóhús stb stb. Ezek olcsok, van bennuk kaloria es feherje, sok az elkeszitesi forma is.
2018. máj. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
tokmindegy ha kaloria pluszba leszel akkor fogsz hizni, globalis kaloria tobblet kell es ennyi
2018. máj. 25. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Sótlan földimogyoró, mogyoróvaj, sajt, tojás, tonhal konzerv, oliva olaj, libazsír
2018. máj. 25. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Bélszín?? Linkelt már egy mintaétrended ami bélszínt ír!
2018. máj. 25. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Simán vannak olcsó ételek, pláne az a rész, ami csak a pluszkalóriáról szól... A fehérje tipikusan drágább, de abból tömegerléskor sem kell több (s ott vannak az olcsó növényi fehérjék kiegészítésnek).

Bélszín, vazz, szerintem aki itt sokat költ ételre, annak sem alapértelmezett étele az :D


Vannak egyszerűen elkészíthető ételek is. Rántotta, főtt tojás, sült hús (tudok főzni, de a húsról azt tudom, hogy a puhább kis fajtákat bedobom pár percre egy serpenyőbe, ha sovány, zsírt is teszek alá s ha jó minőségű, finom lesz egy kis sóval is. ha rossz, akkor nekem ízetlen és inkább eszem mást. na jó, pörköltet is tudok főzni, de húsból sosem teszem)...

De ha találsz valami jobb kifőzdét, az is jó lehet, főleg, hogy vékony, csóró egyetemistaként azért nem kell olyan hozzáállást magadévá tenned, mint egy versenyre készülőnek, bár az egészségtudatosság is ott van, jó lenne viszonylag egészségesen étkezned. De némi kompromisszum belefér s azért az olcsó kifőzdék ételei sem az ördögtől valók.


Rengeteg tömegnövelő étrendet lehet találni, de azok puritánok, nem jönnek össze az olcsó evőhelyekkel.


Néha vehetsz halkonzervet, sok húskészítményt főzni se kell, a túró megint egyszerű, vagy belekeversz valamit, vagy nem...

Szerintem menj be a környező boltokra, nézd meg az ételek makróit, vesd össze az ízléseddel meg ilyenek. Eddig is csak ettél valamit, attól végletesen messzire valószínűleg nem jó menned első körben.

Sokféle jó tömegelő étrend van, ha neked kicsit több zsír esik bele, nem történik semmi, főleg, hogy vékony vagy és még ha zsírosodsz kicsit, az se baj. Nem mintha érteném, hogy miért zsírosodna az ember normális, enyhe többletű kalóriabevitelben a több zsírtól, de hallottam már dolgokat s ki tudja?

2018. máj. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
#5 szálkásítok, van hogy 130gramm zsírt eszek egy nap...
2018. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!