Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 2800 kalória elegendő tömegnöv...

2800 kalória elegendő tömegnöveléshez?

Figyelt kérdés
Férfi vagyok, 22 éves, 174 cm magas 74 kilo. Egy éve edzem. Eddig csak eszegetem, ami jol esett. De egészségesen étkeztem, zabpehely, tojás, sovány husok stb. Viszont a kalóriákra nem nagyon figyeltem. Most szeretnék jobb formát elérni, és kalóriaszámlálásba kezdtem. Okosan szeretnék tömegelni. Inkább tartson több ideig, de kevesebb zsír jöjjön fel. Tehát tömegnövelés, minimális zsírképződés mellet. 2800 kcal jo kiindulo pont? vagy esetleg csökkentsem, növeljem?

2018. febr. 1. 21:21
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt ki kell tapasztalni. De már az előbb is volt egy ilyen kérdés csak 3000 kalóriával. ha 2800at eszel abból lejön amit a napi rutinod elhasznál, az emésztés, légzés szívverés a szervezeted fűtése/hűtése..ezek is mind kalóriát fogyasztanak. Erre rájön még az edzésed, meg esetleg ha mozogsz mást is, vagy fizikai munkát végzel..lehet hogy a végén minuszban leszel ami nem jó. De akkor tudni fogod hogy nem fejlődsz és még többet kell enned. Ha meg zsírosodsz akkor kicsit visszaveszel. Az se mindegy hogy mennyi izom van rajtad, mert az izmosabb embereknek a szervezete alapból több energiát fogyaszt szóval ez egyénenként kitapasztalandó dolog, nem lehet megmondani, hogy ha te 174 cm és 74 kg vagy akkor 2800 kalória kell neked, ha meg 75 kiló vagy akkor 2850
2018. febr. 1. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
22%
Minimum 5k és melle egy kis stana,dana
2018. febr. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy mennyi az energiaigényed. Nem lehet így megmondani.
2018. febr. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kiindulópontnak jó, de simán lehet fogyni is ilyen számok mellett, nem tipikus esetben, amennyire tudom, hanem kicsit gyorsabb anyagcserével, mint az átlag.

Ki kell tapasztalni.

2018. febr. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
53%
Ennyivel diétázok
2018. júl. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!