Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Testepitok! Hogy van ez a...

Testepitok! Hogy van ez a dolog a kaloriakkal?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Fogyni szeretnek mert joforman csak feherkenyeret ettem mostanaban es a hasamra eszreveheto mennyisegu zsir rakodott le. Mivel sok idom nyarig nincs ezerg elkezdtem bicajozni, egyenlore a varosban napi kb 10-12km-t, remelem jobb mint a semmi. Viszont vettem rizst hogy parszor kivaltsam a kenyeret de a dobozan azt lattam, hogy abban 300 folotti kaloria van /100g, a kenyernek meg 230/100g. A feherjeben is veri a kenyer a rizst, 9g/100 a rizsben pedig 7g/100. Akkor most melyiket erdemesebb ennem?
2018. máj. 31. 07:41
 1/4 anonim ***** válasza:
ez toled fugg ha tobbet akarsz enni akkor a kevesebb kaloriasat valaszd ha kevesebbet akkor a magasabb kaloriasat valaszd.
2018. máj. 31. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ha megfőzöd a rizst, olyan térfogara lesz, hogy alig bírsz megenni annyit, amennyit kenyérből simán. Amúgy húsra és zöldségekre alapozz.
2018. máj. 31. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyiket sem:)

Számold ki a napi kalóriaigényed, és ehhez képest ételből maradj mínuszban. Minél jobban mínuszba mész, annál gyorsabban fogysz. Fehérje meg menjen 1.5g/ttkg + vitamin, víz, rost, stb... Ahogy a kettes írta: hús+zöldség

2018. máj. 31. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sosem értettem a 100 gramm értékein történő lovaglást, a fogyózóknál sem, akik valami oknál fogva azt hiszik, hogy ha kisebb a kalóriasűrűség, "diétásabb" az étel. Nos, nem.


Ehetsz kenyeret is, ha akarsz, ez a te dolgod, de ne arra fókuszálj, az inkább csak plusz kalória (bár akadnak benne szükséges tápanyagok is). Fehérje, zöldség, némi zsír... S mellé valami összetett szénhidrát, bár ez sem kötelező, csak ez a tipikus.


Fehérje nem kell olyan sok, hogy muszáj legyen még a gabonából is sokat bevinni belőle, nulla gond, ha fehérjeszegény étel adja a kalória egy részét, sőt, ez szükséges is, különben túlzott lesz a fehérjebevitel.


A kenyér és a rizs kalóriasűrűségét nincs értelme összehasonlítani, a száraz rizs tök száraz, a kenyérben pedig víz van... Mire megfő a rizs, alaposan megfordul a helyzet s enni is más, a főtt rizsnél jóval töményebb kenyér meglepően könnyen, gyorsan ehető.

2018. máj. 31. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!