Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Hogy lehet, hogy az izomerő...

Hogy lehet, hogy az izomerő nem növekedik, miközben az izomtömeg szemmel láthatóan nagyobb?

Figyelt kérdés
Kezdő vagyok és én inkább a teljesítményre megyek.

2018. jún. 6. 07:42
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elején a test azzal is el tudja érni, hogy a megnövekedett terhelést is bírja, hogy "csak" az erő nő. Persze ez nem mágia. Ilyenkor az idegrendszer hozzászokik a súlyokhoz, és a megterheléshez. Egy idő után már nem lesz elég, és jönnie kell izomnak is. Ha szépen tudod növelgetni a súlyokat akkor az nagyon jó, jönni fog az izom is kaja mellett.
2018. jún. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

De nekem fordítva van.


Izom jön, erő nem. :D

2018. jún. 6. 08:03
 3/4 anonim ***** válasza:
Jah, tényleg bocsánat. Félreolvastam. Nem tudom, ha nagyon kezdő vagy, akor lehet csak megkötöttél egy kis vizet és hirtelen nagyobbnak látszol, de erőnek jönnie kéne így is pedig..
2018. jún. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Két-három hónap kell kb., mire a szervezet adaptálódik az újdonsült terheléshez. Az izomerő ezalatt drasztikusan emelkedik. Az izomtömeg viszont nem. Az sokkal inkább víz és glikogén, ATP, kreatin, ami felhalmozódik, illetve a fokozatosan javuló vérellátás következménye. Ez is, ~3 hónap után lelassul. A növekedett terhelés, borítja az anyagcserét, illetve az addigi homeosztázist, a szervezet raktározni, tartalékolni kezd, így tömegesedik. Az elején ezt a tömegesedést nem nagy kaland az izmokra elérni. Ne aggódj, ha alapvetően nem vagy hízékony alkat akkor megáll ez is néhány hónap után.

Az erő pedig valszeg azért nem jött, mert az hamarabb kapott észhez.

2018. jún. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!