Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Gyenge vagyok az edzéshez?!

Gyenge vagyok az edzéshez?!

Figyelt kérdés

Heló. Sok évig kockultam, nem törődtem a testemmel, az edzéssel egyátalán nem. Barátnőm már a kapcsolatunk elején elkezdett leszoktatni a gépről, ez 1 év alatt teljesen sikerült neki. Ő motivál az edzésben, hogy jól nézzek ki, és jobban vonzódjon hozzám. De nagyon le vagyok maradva mindenben. Próbáltam a fegyencedzést, de nem éreztem közben jól magam. 1 hónapja vásároltam két egykezes súlyzót (2*8KG) de sajnos túl gyenge vagyok, pár gyakorlat megy a 8 KG-s súlyzóval, de valamihez vissza kell vennem 5-re, hogy meglegyen a kitűzött ismétlésszám. Sokszor nagyon fáradtnak érzem magam tornázás után, s nem is vagyok megelégedve a teljesítményemmel. Nem nagyok az elvárásaim egyszerűen gyenge vagyok.


Ma végre elmentem futni, hát 2,5km után hulla vagyok... Azért bíztam benne, hogy jobban teljesítek, bár egyszer sem álltam meg, aminek örülök.


Mit tegyek? Elkeserít, hogy gyenge vagyok...


179 cm


56KG


F/18


Kérlek valaki segítsen. Tudom, hogy hülyeséget csináltam az elmúlt 6-8 évben, de légyszi ne mondjatok le. Ki akarok tönri ebből az állapotból!



2018. máj. 11. 20:50
 1/10 anonim ***** válasza:
Soványnak érzed magad? Ha igen,akkor egy tömegnövelő étrend kell neked,és rendes konditerembe járás. Olyan nincs hogy valaki túl gyenge AZ edzéshez,olyan viszont van hogy valaki gyenge. Elkell kezdeni valahol,aztán idővel erősödsz,izmosodsz.
2018. máj. 11. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Osztom az első válaszolót!

Mindenki el kellett kezdje valahol! Senki sem született erősnek, még Arni sem, de elkezdett edzeni, és az lett.

Kaja, kaja, kaja...!

Nem lehet elégszer hangsúlyozni. Azon áll, vagy bukik az egész.

A súlyokból nyugodtan vegyél vissza, mert nem egóra edzel, hanem izomra. Idővel növekedni fog a tárcsák száma, ahogy az izmaid mérete is.

Mellesleg minden tisztelet neked is meg a barátnődnek is! :D

Hajrá, drukkolok!

2018. máj. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ne itt nyavajogj, hogy gyenge vagy, meg nem birod, rosszul vagy. Egyrészt senkit nem érdekel másrészt neked sem lesz jobb, mert a tested nem fog megsajnálni és elkezdeni ízmosodni. Ha eddzel azt ilyen mentalitással tedd: [link]

És lesz eredmény. Meg persze a kaja, de azt már írták.

2018. máj. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat. Étrendre odafigyelek, de még mindig keresgélek, hogyan legyen jobb és kalóriadúsabb.


#3: nem nyavajogni jöttem ide és nem is azért, hogy valaki itt megsajnáljon.

2018. máj. 11. 21:52
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is javaslom az edzőtermet..Nem kell személyiedző se. ,,Gym exercises'' applikációk vannak, és ott sok gyakorlat van, próbáld azokat megcsinálni, amelyiket nem értetted vagy nem sikerült, arra keress rá youtuben. (Vagy töltsd le a videót és vidd el magadon a telefonon).

Amikor már sok gyakorlatot tudsz csinálni, meg edzőteremben is érdemes azért köredzésekkel kezdeni 2 hónapig kb (és ez annak is elmegy). Utána lehet edzésterveket is keresni, és erre online is lehetőség van. Szóval ha a havi bérlet árát kitudod finanszírozni utána már csak a táplálkozás választ még el attól, hogy közelebb kerülj a célodhoz. Érdemes kalória-számolós applikációkon követni, hogy miket eszel, mennyi fehérje mennyi zsír stb. Az 56 kg pedig könnyen a múlté maradhatna. (+táplálékkiegészítő is ideális lehet)


Jah és nem az erősség vagy a gyengeség számít. Vannak akik kevés súllyal edzenek az edzőteremben is és ahhoz képest olyan izommal rendelkeznek...

Sok sikert!!

2018. máj. 11. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"Végezd el a gyakorlatokat sorban és ne aggódj, az erő majd lépést tart vele" (Joe Weider)
2018. máj. 12. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Lazíts, életem első edzése 8fekvotamasz volt és majdnem kiköptem a tüdőmet. Ma meg a pulzusom sem indítaná el.
2018. máj. 12. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Edzőterembe menj edzeni, mert ott mindenféle súly rendelkezésedre áll. A 8 kg biztos, hogy erős bármilyen gyakorlathoz, ha eddig nem edzettél. A futást nem ajánlom addig, amíg nincs egy alapizomzatod, ami kellő stabilitást ad. Rossz nézni, ahogy egyesek kb. izom nélkül, szétesve kaszálnak kifulladva a lábaikkal.
2018. máj. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
56 kg az nagyon kevés :o
2018. máj. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyugi. Elsö futàsomkor kb 4 km- t futottam, és kinyúltam. Màra màr van egy szàzas futàsom, néhàny 50-70 km-es futàsom, sok maratonom, sok pódiumos helyezésem. Tanulj utàna, olvass a dolgok utàn, és edzz!
2018. máj. 13. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!