Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Milyen edzéstervet ajánlanátok?

Milyen edzéstervet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Eddig le-le jártam edzegetni,de igazából komolytalanul.Most nyáron rendbe szeretném tenni a kajámat,meg egy normális edzéstervet használni.

Adataim

16éves vagyok

178-179 centi

59kiló körül mozgok

És az alkatom elég vékony,de úgy formásan,tehát azért van valamennyi izmom(persze nem akarom eltúlozni a dolgot,de nem az a szuper vékony srác vagyok)

Egyértelműen tömegelnem kéne,azaz akkor napi 1,6-2g ttkg fehérje kéne és 3-4g ttkg szénhidrát.

Az edzéstervben meg tanácstalan vagyok

Eddig követtem egy tervet,fejlődtem is meg nem is.De ez annak is tudható be,hogy ugye nem ettem rendesen.

Azt se tudom,hogy osztott kéne,vagy teljes testes.

Szóval ha tudnátok,akkor légyszi írjatok pár edzéstervet.

Tudom,akkor a legjobb ha személyre van szabva,de most ilyenért azért nem szeretnék kiadni 15-20ezreket,mert annyiért láttam a neten

Ezt a tervet követtem:



Hétfő:

Mell,bicepsz,tricepsz,alkar

Mell:fekvenyomás,tárogatás

Bicepsz:állva kétkezes rúddal,kalapács bicepsz,szűk belső fogású húzódzkodás

Tricepsz:Tolódzkodás,csigás letolás


Csütörtök:Has,láb

Láb:Guggolás,lábnyújtás,vádlizás ülve

Has:Hasprés,függő lábemelés,felülés ferdepadon


Szombat:Hát,váll

Hát:döntött törzsű evezés,széles fogású húzódzkodás,mellhez húzás szűkfogással

Váll:Vállból nyomás egykezes súlyzóval,vállvonogatás,,oldalemelés



Szóval ennyi lenne.Minen gyakorlatnál kb 6-8 ismétlésszámot csinálok,kivéve hasnál ott általában 20-25-öt szoktam mindenből,meg vádlizásnál is többet,ott olyan 10-15-öt.Gyakorlatonként pedig olyan 3-4 sorozatot szoktam csinálni.


Felhúzást meg hanyagolom,a gerincem nem bírja a témát,elég görbe,felhúzásnál meg komoly sérüléseket lehet szerezni,annyira meg nem szerenték kockáztatni.



2018. jún. 11. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
ICF 5x5. A felhúzást pedig hacsak nem zárja ki valami egészségügyi probléma meg kell tanulni és végezni. Nagyon jó kis gyakorlat.
2018. jún. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

a feherjebe kotnek bele, testzsirod becsuld meg kinezetre, erore, masra ugyse lehet, komolyabb cucc nelkul


és számold h mennyi izmod van,


és akk jon h a profik esznek 2-3g/kg feherjet és mondjuk 120kg a csavo, 50 szervek, 4% testzsir, de számoljunk 10-el am az sok versenyszinten, tomegeles kozben elmegy, de minnel tobb zsirt szedsz fel annal nehezebb lesz a szálkásitás

na szval 62kg a testebol minden ami nem izom


58kg izma van


120*3=360 (tomeg*feherje/kg

360/58=60 kb 6g feherje /kg


neked: 59*3=186

és neked mennyi az izmod???


kb 10-5kg?


186/15

sokkal tobb mint 6g.....,(persze nem csak az izmok hasznaljak a feherjet) és nem tudsz annyit edzeni h kelljen ennyi, persze mindent 3g/kg-val számolva, de am 59kgsen 100gramm feherje kezdonek boven eleg


de am edzes ilyen szinten szinte tokm1 csak tokeletesen csinald elso par heten ugyse kene nagy sullyal(ill sokszor csak ruddal.., 59kilosan am se tudnal fekvenyomo padon +20kilot se rátenni a 20kg-s rudra, illetve max 2szer ha kimegy, vagyis nincs ertelme emelni amig nem tokeletes), mert eleg nagy a serules veszelye kezdokent, ha már szerinted sokminden tokeletes akk bocs


[link]

ez is jo valamire..


felhuzas gerinc nem birja? 50kgsen nekem sem birta sot rudat sem birtam el normalisan (13voltam), majd mikor kb 64kg leszel akk probalkozz ujra(de sokat edzz rá azon a gépen mikor hátra dölögetsz), de 70kgnel mar muszaj meglegyen ill akk derul ki ha tenyleg nem birja a hatad

6 ismetles nem szoktam kezdokent hallani, de te tudod, már csak azert is h ha 10-et csinalnal tobbet tanulnal, és fejlodes ua lesz, csak kicsit kisseb a suly, ha eroemelo akarsz lenni.... azt nem 59kgrol kezdik


terv am.. probalj meg 4szer lemenni,

és bicepsz+mell soha nem jo 1 nap, tricepszed ellen dolgozik a bicepsz, és mell szerintem a 3.legfontosabb kezdokent(2. láb... , 1. a hát, azt a legnehezebb edzeni, és ha koran kezdjuk...

2018. jún. 11. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
ICF 5x5 ahogy az első írja
2018. jún. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!