Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Szabadtéri edzőparkba kezdőkén...

Szabadtéri edzőparkba kezdőként kimenni?

Figyelt kérdés
Félelmeim vannak, én csak alapgyakorlatokat csinálnék, hogy átmozgassam magam, ráadásul edzetlen vagyok, több éve meg se moccantam, pl húzódzkodásból kb 3 megy... Félek hogy ítélkezni fognak felettem, lenéznek, stb az ott lévők.

2018. jún. 14. 20:51
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem fognak lenézni, csak legyen célod azzal hogy lemész. Az ilyen parkokban én még csak rendes sporttársakkal találkoztam. Bárkit megkérdezhetsz a helyszínen ha kérdésed van, készségesen szoktak segíteni, mindenki ugyan azért van ott: jobbá válni. 3 húzódzkodás kezdésnek egyébként nem is rossz, sokan úgy kezdik el hogy egy se megy nekik. Fontos hogy a gyakorlatokat szabályosan csináld, és jó néven veszik ha köszönsz mikor odaérsz.
2018. jún. 14. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Jaj istenem már, komolyan. Mindenki ilyen kis hópehely? Nem merek kondiba menni nem merek sztrítwörkáutozni nem merek ezt nem merek azt...

Anyád bekísér az iskolába és fogja végig a kezed nap végig?


Szedjétek már össze magatokat! Ne legyetek ilyen szerencsétlenek!

2018. jún. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Na látjátok, pontosan ezaz, amiről beszélek! Első hozzászóló: Mi az, hogy "ha van célod"?... És ha csak a mozgás a cél akkor mivan? Nem akarok olimpikon lenni... Vagy az a feltétele annak, hogy elfogadnak egy ilyen helyen, hogy az ő elvárásaik szerint edzek? A köszönés nálam alap, de ettöl még senkinek semmi köze ahhoz, én miért megyek oda, amennyiben a tevékenységemmel senkit sem akadályozok. Ugyanakkor a hozzászólásod azt sugallja, hogy hú ha oda elmegyek akkor kötelezzem el magam mások elvárásainak, vegyem komolyan stb. Második hozzászóló, az embernek lehetnek félelmei. Pontosabban mindenkinek vannak. Neked is. Ha nem ezzel, akkor valami mással kapcsolatban. Azzal, hogy vállalom és megosztom őket nem leszek kevesebb, már bocs. És ez az ítélkező, becsmérlő hangnem megint igazolta, hogy nem alaptalanok a negatív érzéseim. Ennyit mára. Majd elkezdem sorban megnézni az összeset, és megmaradok annál, amelyiknél elfogadó az atmoszféra. Idiótákhoz tuti nem fogok alkalmazkodni, magam miatt megyek el, nem mások miatt, vagy másoknak való megfelelés miatt.
2018. jún. 14. 22:43
 4/8 anonim ***** válasza:

Kb a kutyát se érdekli, hogy te mikor mit hol miért csinálsz.

Menj oda és látni fogod, senki nem fog veled törődni.

2018. jún. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Úgy érzem kicsit félreértettél. Én azt írtam hogy "legyen célod azzal hogy lemész". Ezzel neked akartam segíteni, mivel írtad is hogy félsz hogy ítélkezni fognak feletted, lenéznek... nos ha van előre terved, mondjuk az hogy cél az összesen 200 fekvő, akkor arra fogsz koncentrálni, és így kevésbé fog zavarni a többi ember jelenléte. Ha rászánod magad hogy lemész a pályára de csak így-úgy csinálgatnál valamiket, annak úgy nem sok értelme lenne, még akkor sem ha csak a mozgás a cél. Hidd el, senkit sem fog zavarni vagy érdekelni hogy ott vagy, viszont ha folyton azt lesed hogy éppen ki néz, akkor pont emiatt fognak téged is nézni, mert nem értik hogy te miért nézed őket folyton.
2018. jún. 15. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm azért a válaszokat. Én nem szoktam nézni másokat, hogy néznek e, de észreveszem, ha valaki méreget, mert arra nagyon allergiás vagyok. Mindenesetre már el fogok menni tutu
2018. jún. 16. 12:26
 7/8 anonim ***** válasza:

Méregetnek... jesszus.

Ez csak edzés, nem egy ócska kocsma, lecsúszott részeg kemény legényekkel, hogy méregessenek.

2018. jún. 16. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Idiótákhoz tuti nem fogok alkalmazkodni, magam miatt megyek el, nem mások miatt, vagy másoknak való megfelelés miatt."


Meg is válaszoltad magadnak a kérdésedet.

Saját élmény. Mikor elkezdtem a SW-t, sokáig ki sem jártam a parkba, mert a kezdő gyakorlatokat szobában is meg tudtam csinálni. Amikor kimerészkedtem, akkor is reméltem, nem lesz ott senki. Ilyenkor teljes húzódzkodásról még nem is álmodhattam, fényévekre voltam tőle. Aztán ahogy fejlődtem és adtam le a felesleget, úgy változott a hozzáállásom. Ma már inkább azt remélem, hogy más is kint lesz (nem szoktam csevegni a többiekkel, csak valahogy ösztönzően hat, ha van más is kint), a gátlások is lehullottak, simán edzek póló nélkül (nem vagyok kigyúrt állat, van bennem 65,5kg 178cm magasságra). Lement 18kg felesleg, a sima teljes húzódzkodáson is túl vagyok már.

Akik kint vannak, azokat nem érdekli, ki hogy néz ki, mit csinál, gyakorlatokba is max akkor szólnak bele, ha valamit látványosan rosszul csinálsz. A legtöbben inkább segítőkészek, simán oda lehet menni bárkihez kérdezni, tanácsot, tippet kérni.

Negatív tapasztalatom inkább azokkal van, akik többedmagukkal mennek ki, és sokszor ilyenkor inkább beszélgetnek valamelyik eszköznél.

2018. jún. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!