Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » 14 évesen 10Kg-os súlyzókkal...

14 évesen 10Kg-os súlyzókkal bicepszezni ártalmas? És még mellette húzódszkodni?

Figyelt kérdés
10Kg-os súlyzókkal edzeni csak bicepszre úgy ,hogy korához képest fél évvel le van maradva valaki az ártalmas?

#edzés #bicepsz #edzés kis korban
2018. júl. 19. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Akkor inkább eddz saját testsúllyal,de az egész testedre,hogy ne légy aránytalan. Nem ártalmas amúgy, kb.2 év múlva a konditermi edzést is elkezdheted.
2018. júl. 19. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Megnézem hogy 14 évesen (szerinted fél évvel lemaradva a kortársaidtól) 10kg-mal szabályosan tudnál bicepszezni. Én azt javaslom neked, hogy nyugodtan használd a súlyzód, viszont minnél izoláltabb gyakorlaokat végezz, í]y ugy tudod a maxot kihozni az edzéseidből hogy nem kellet nagy súlyt használnod, és így nem leszenk izületi problémáid, stb... de egyébként az "edzés" nem csak bicepszezésből áll.
2018. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Tudom hogy az edzés nem csak bicepszezésből áll ,de arra voltam kíváncsi ha valaki nem nyom fekve stb. hanem csak bicepszezik attól lesz-e baja. A válaszokat köszönöm!
2018. júl. 19. 17:46
 4/6 nemaRendőrség ***** válasza:

Nem lesz baja.

De ugye tudod, hogy a karod kétharmada tricepsz. Azt kell többet edzeni, ha nagy karokar akarsz

2018. júl. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
56%
Én 14évesen 18kilóval bicepszezek teljesen szabályos. Nem lesz semmi bajod, én már 12éves korom vége fele elkezdtem az edzést, azóta fekvenyomás 86kiló guggolás 106kg felhúzás 120kg. Habár sérültem már le, 2x felhúzásnál és 1x fekvenyomásnál, izületvédőtöl és alapos nyújtástól elmúlt. Minden edzésen melegíts be. Viszont a 10kiló egyes gyakorlatoknál nagyon könnyű lesz, ha a bicepszezni nem is tudsz majd 10kilóval, fűrészelni egykezessel nagyon simán. Vagy járj edzőterembe, vagy csináld úgy mint én, 200ezerért csinálj egy otthoni termet erőkerettel, egykezes, kétkezes, francia rúddal, 150kiló súlytárcsa összesen, de pár év múlva ez kevés lesz felhúzásba, és kb ennyi elég is. Gépek feleslegesek.
2018. júl. 19. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ahogy elnézem nem csak félévvel vagy lemaradva
2018. júl. 21. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!