Kezdőoldal » Sport, mozgás » Testépítés » Az miért lehet, hogy többet...

Az miért lehet, hogy többet kell pihennem a sorozatok között?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

olyan problémám lenne, hogy bár van állóképességem mégis mikor súlyzós vagy saját testsúlyos edzést végzek ( húzódzkodás, fekvőtámasz szűken ) sokkal több pihenés kell nekem, mint az átlagnak a sorozatok közt.


Tehát tegyük fel képes vagyok szűk fekvőtámaszban 20 ismétlésre úgy, hogy hátamon fekszik 35 kilós unokaöcsém, viszont ahhoz, hogy ez még két sorozatban menjen nagyjából ( 15-20 közötti ismétlés ) legalább 2, de majdnem 3 percet is pihennem kell a sorozatok között.


Ennek mi lehet az oka? Máshol azt látom fél, egy perc pihenőkkel elvileg képesek lenyomni mind 3 szériában ugyanazt az ismétlés számot. Mi lehet nálam a gond? Szórólapozás munkámból adódóan ( napi 8-9 óra gyors séta megállás nélkül, 3 óra után állok meg 5 percre kajálni, majd megint 3 óra múlva kajálásra ) hogyan lehetséges, hogy ennyit kell pihennem a sorozatok közt, hogy újra teljes erőbedobással tudjam őket végezni?


Lehetséges más típusú izomrostjaim lennének dominánsabbak, mint az átlagnak? Vagy mi lehet ennek az oka?


Köszönöm előre is a segítségeteket!


32/F



2018. júl. 20. 02:05
 1/6 anonim ***** válasza:
Nálam is ennyi idő mire a pulzus vissza áll a normálisra. Szerintem nálad is ezvan.
2018. júl. 20. 04:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nagyon egyszerű az ok. "Tegyük fel képes vagyok szűk fekvőtámaszban 20 ismétlésre..." Ez a max közeli érték. Max után, hasonló produkcióhoz valóban kellhet 3 perc körüli pihenési idő.

Ha az unokaöcséd csak 20 kiló lenne, és úgy próbálnád ugyanezt a 20 fekvőt, akár egy perccel hamarabb megnyugodna a pulzusod és kihevernék az izmaid.

2018. júl. 20. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Értelek benneteket, akkor nyilván a pulzust nézzem inkább pihenést illetően és ne a perceket! Köszönöm a segítségeteket!

Még ami lényeges lenne, nekem alapból is magasabb pulzusom mint átlagnak, és sima fekvőtámasz közben képes felmenni akár 160 körüli magasságba is, és 2-3 perc után is 120-130 feletti a pulzusom.


Voltam kardiológiai kivizsgáláson, de semmi durva okot nem találtak a szívemnél. Enyhe mitralis prolapsusom van, egyik szívbillentyűm nem zár rendesen, és mikor pumpálja a vért szívem keringésbe, kis vér visszaszivárog a billentyűn a szív kamrába.


Béta blokkolót szedek rá 2013 vége óta, mióta előjött a pánikbetegségem. Ha beveszem gyógyszert reggel akkor is elég egy kis izgulás, vagy stressz és a nyugalmi pulzusom alapból ilyen 100-120 között lesz, ha teljesen nyugodt vagyok akkor ilyen 60-70 között szokott lenni.


Azt mondjátok akkor 3 perc pihenő simán mehet, még jobb is, mert így nagyobb edzésvolument le tudok csapatni egy edzésen?

2018. júl. 20. 15:46
 4/6 A kérdező kommentje:
Ami még fontos 178 cm vagyok és 80 kiló, viszont 13 éve már éjjel 3-5 között fekszem le és dél körül kelek fel. Nem tudom ez a fordított életmód is milyen hatással lehet az edzésre, erőnövekedésre, valamint az izomnövekedésre. Lehet ez se tesz a legjobbat hosszabb távon?
2018. júl. 20. 15:47
 5/6 anonim ***** válasza:

Elég sok az a pulzus. Voltál kontroll vizsgálaton!? Terheléses EKG?

Ha nem menj el nem veszitesz vele.

Ott mond el hogy hamar elfáradsz lehet másik gyógyszer kell az is lehet hogy kevésbé erőltetheted meg magad.

2018. aug. 1. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Hát ha magas ismétléssel edzek, akkor nekem is kell ennyi, de szerintem másnak is. Azért vizsgáltasd ki magad.
2018. aug. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!